MoFi Electronics SourcePoint 8. Nowe kolumny Andrew Jonesa

MoFi Electronics zapowiada nowe głośniki autorstwa Andrew Jonesa.

Producent zaprezentował je podczas wystawy AXPONA w Schaumburgu, IL, USA, która odbyła się w dniach 14-16 kwietnia. SourcePoint 8 to konstrukcja stworzona przez głównego projektanta firmy Andrew Jonesa, oferująca – jak czytamy w materiałach prasowych – „tę samą wyjątkową jakość dźwięku, co jej większy brat – SourcePoint 10, ale w bardziej kompaktowej obudowie” (test → TUTAJ).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jones, który jest znany przetworników współosiowych, zapewnia, że model SourcePoint 8 „dostarczy miłośnikom muzyki wspaniałych efektów dźwiękowych i będzie współpracował z nieco mniejszymi pomieszczeniami” I dalej:

Zawsze mieliśmy zamiar zaprezentować mniejszego SourcePointa, ale naszym priorytetem było zademonstrowanie, jak dobrze może brzmieć dwudrożny głośnik koncentryczny o dużej średnicy, gdy nie jesteśmy ograniczeni rozmiarami obudowy. Jednym z najważniejszych elementów SourcePoint 8 jest wykonywany na zamówienie ośmiocalowy przetwornik koncentryczny, wyposażony w innowacyjną system magnetyczny Twin-Drive pomysłu MoFi.

Kształt membrany wykonanej z mieszanki celulozy i zawieszonej na podwójnym falistym górnym zawieszeniu jest dostosowany do „ścisłej współpracy i wymagań niesionych przez stworzenie ujścia dźwięków z umieszczonego wewnątrz przetwornika, głośnika wysokotonowego”. Wysokie tony przetwarza 1,25-calowa miękka kopułka z cewką o dużej średnicy. Jest ona obciążona falowodem wytworzonym przez membranę nisko-średniotonową, co zwiększa jego efektywność w zakresie średnich tonów, pozwala głośnikowi wysokotonowemu pracować aż poniżej częstotliwości 1,6 kHz (podział w zwrotnicy głośnikowej).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obudowa SourcePoint 8 mierzy 456 x 290 x 335 milimetrów i wykonana jest z paneli MDF o grubości
1,9 cm. Jedynie front, o wielopłaszczyznowym kształcie redukującym dyfrakcje, ma 3,8 cm grubości. Kolumna waży 12,7 kg, ma czułość 87 dB, prawdziwą ośmioomową impedancję (minimum 6,4 Ω) i pasmo przenoszenia, które sięga od dołu 47 Hz. Wnętrze obudowy jest dodatkowo wzmocnione dwoma usztywnieniami, a ścianki zewnętrzne pokryte są fornirem z drewna orzechowego, czarnego jesionu lub mogą być pomalowane na biało.

Dostępność i cena

SourcePoint 8 będą dostępne w sprzedaży od czerwca w cenie 2999 Euro za parę lub 3399 Euro za parę z dedykowanymi podstawkami.

www.MOFIELECTRONICS.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne