MIMICOF „Distant Symphony”. Nowe wydawnictwo Karlrecords

Berlińskie wydawnictwo Karlrecords prezentuje nowy album MIMICOF pt. „Distant Symphony”.

Nowa płyta berlińskiej muzyczki, kompozytorki i producentki MIDORI HIRANO aka MIMICOF została w całości nagrana przy użyciu syntezatora EMS SYNTHI100 w Electronic Studio Radio Belgrade podczas rezydencji artystki w tym miejscu. Jest to współczesna muzyka elektroniczna, ambientowa dla – jak mówi wydawca – „wyrobionych słuchaczy”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Midori Hirano jest japońską muzyczką, kompozytorką i producentką, pracującą w Berlinie. Zaczęła uczyć się gry na fortepianie jako dziecko, a póxniej odebrała wykształcenie muzyczne na uniwersytecie,wklasie fortepianu. Dlatego też muzyka, którą proponuje pod swoim nazwiskiem jest z gruntu pianistyczna, ale też eksperymentalna i eklektyczna. Wydawca mówi, że jest to miks „nowoczesnych cyfrowych dźwieków z subtelną elektroniczną obróbką i nagraniami w terenie”.

Do tej pory Hirano wydała 7 solowych albumów pod swoim nazwiskiem w wytwórniach takich jak Sonic Pieces i DAUW. Pod pseudonimem MimiCof eksploruje królestwo bardziej eksperymentalnej muzyki i szczegółowych wzorców rytmicznych, w połączeniu z ideą melodycznych kształtów i harmonii. Jako MimiCof występowała na prestiżowych festiwalach i wydarzeniach, takich jak CTM, Heroines of Sound Festival, Boiler Room Berlin czy L.E.V. Festival i została wybrana przez Franka Bretschneidera do pierwszego tomu serii kompilacji Sichten w jego wytwórni.

Podczas gdy ostatni album MimiCof Moon Synch (2017, Alien Transistor) został nagrany na analogowym syntezatorze modułowym Buchla w EMS Elektronmusikstudion w Sztokholmie, jej najnowszy album Distant Symphony (czwarty jako MimiCof) powstał na innym syntezatorze: EMS SYNTHI 100 w Radiu Belgrad. Wszystkie dźwięki z tego instrumentu zostały najpierw nagrane jako pojedyncze próbki dźwiękowe, a następnie zmiksowane i połączone w trzy długie utwory muzyczne, aby słuchacze mogli poznać wyjątkowowy dźwięk tej maszyny i wszechstronność jej brzmienia.

Krążek dostępny jest w formie 180 g winyla,kasety magnetofonowej oraz plików audio.

www.KARLRECORDS.net

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne