Métronome Technologie z nowymi produktami z serii CLASSICA

Francuska firma Métronome Technologie powraca z nowymi produktami z serii Classica: transportem CD oraz przetwornikiem D/A.

Jak informuje nas w komunikacie prasowym, jest to „powrót do źródeł”. Le Player 4 jest transportem CD typu top loader, zaprojektowanym tak, aby pasował do drugiej generacji przetwornika D/A Le DAC. Podobnie, jak przypadku pozostałych urządzeń Métronome, cechami wyróżniającymi serię Classica mają być prostota użytkowania i wszechstronność.

Jean Marie Clauzel, właściciel i projektant Métronome Technologie, mówi o nich:

Opracowanie zupełnie nowych urządzeń w tym okresie jest prawdziwym wyzwaniem, przy całej niepewności, z jaką mamy do czynienia w przypadku dostaw tak wielu komponentów… Cieszymy się, że jesteśmy w stanie dostarczyć te produkty miłośnikom Métronome i kontynuować historię Métronome Classica.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W 2022 roku ten francuski producent odnowi całą serię Classica: do kompletu otrzymujemy bowiem, już wspomniany, nowy transport CD Le Player 4 i nowy DAC Le DAC 2. Player 4 ma ładowany od góry mechanizm i można go „uzbroić” w moduł odtwarzacza plików, pozwalający mu stać się uniwersalnym cyfrowym źródłem dźwięku. W jego budowie wykorzystano zupełnie nowy mechanizm i całkowicie nową konstrukcję elektroniczną, taką samą jak w Le DAC 2. Le DAC 2 zaprojektowany został wokół układu D/A firmy ESS. To konwerter D/A z asynchronicznym wejściem USB obsługującym sygnał PCM do 32 bitów/384 kHz i DSD do DSS512. Producent zaleca, aby urządzenia łączone były kablem HDMI z sygnałem I²S. Aby urządzenia pasowały do siebie wizualnie, mają te same ekrany i innowacyjne przyciski.

www.METRONOME.audio

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Métronome Technologie Le Player 4 Le DAC 2

Poprzednie

Następne