Metra AV. Producent audio-wideo w ofercie RAFKO Dystrybucja

RAFKO Dystrybucja, firma będąca polskim przedstawicielem m. in. takich producentów, jak Exposure, NuPrime, HiFiMAN, będzie też dystrybutorem marki Metra AV.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Metra AV, dawniej Metra Home Theater Group, jest producentem specjalizującym się w okablowaniu. W komunikacie prasowym czytamy:

Instalatorzy wybierają nasze produkty, ponieważ my również jesteśmy instalatorami. Projektujemy nasze produkty tak, aby były łatwe w użyciu i bezawaryjne. Naszym celem jest dostarczanie produktów wysokiej jakości w bardzo dobrej cenie, aby nie tylko zadowolić klientów, ale również ich zadziwić.

Historia firmy Metra AV zaczęła się w latach 40. ubiegłego wieku, w małym sklepie na Brooklinie w Nowym Jorku. Założyciel firmy Michael M. Somma – weteran pełniący podczas II WŚ  funkcję radiotelegrafisty – naprawiał w tym miejscu i sprzedawał telewizory oraz radia FM.

Samochody w tamtych czasach nie były fabrycznie wyposażane w radio, a instalacje tego typu były czasochłonnym i złożonym przedsięwzięciem. Dzięki doświadczeniu płynącemu z wielu prób i błędów, M. M. Somma jako jeden z pierwszych zaoferował rozwiązanie dostarczania kompletnych zestawów do montażu radia, a – jak czytamy w materiałach prasowych – jego perfekcjonizm i szczególna uwaga dla każdego detalu sprawiły, że „instalacje Metra od początku były na najwyższym poziomie”.

następnych latach siedziba firmy została przeniesiona do Holly Hill na Florydzie (USA), a w 1992 roku – za sprawą ówczesnego prezesa firmy Metra – w mieście powstał Installer Institute. Celem uczelni było umożliwienie entuzjastom audio uzyskania dyplomu profesjonalnego instalatora audio-wideo oraz zapewnienie dodatkowych możliwości edukacyjnych dla ludzi już zatrudnionych w branży.

Meta AV oferuje produkty przydatne w instalacjach – od  najprostszych elementów, takich jak złącza, rozdzielacze, kable, po rozwiązania HDMI. Dystrybucja: www.RAFKO.com.

METRAAV.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne