Metra AV: Ethereal HDMI + Ethernet. Kable przenoszące sygnał 8K, a nawet 10K.

Polski dystrybutor firmy Metra AV poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży kabli HDMI z serii Ethernal.

Kable te mają budowę umożliwiającą im przenoszenie sygnałów audio 8K, a nawet 10K. Rozdzielczość 8K oznacza jakość i szczegółowość obrazu 16 razy wyższą niż Full HD i 4 razy ponad to, co oferowało 4K. Aby jednak w pełni wykorzystać jej możliwości, należy wyposażyć się nie tylko w odpowiedni telewizor, ale także w okablowanie, które poradzi sobie z wysoką przepustowością.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych, kable HDMI Ultra High Speed Metra z serii Ethereal Slim MHY oraz MHX bez problemu obsługują obraz w jakości 8K, a nawet 10K (do 48Gbps). Zapewniają przy tym szybki, bezstratny przekaz sygnału audio i wideo w systemach multimedialnych (TV, projektor, amplituner, odtwarzacz Blu-ray, konsola do gier) czy w zestawach komputerowych.

Najważniejsze cechy HDMI + Ethernet Metra MHY oraz MHX

Obsługa standardu HDMI 2.1, która gwarantuje wysoką przepustowość i bardzo szybką transmisję danych aż do 48Gbps.

  • HDR 4K/60Hz, czyli żywsze kolory, większa szczegółowość, więcej jasności w jasnych elementach i czerni w ciemnych.
  • Obsługa Ethernet, który umożliwia używanie aplikacji opartych na protokole IP, tj. YouTube lub Netflix, w trybie HD bez potrzeby użycia dodatkowego kabla ethernet. Transfer danych audio i wideo z internetu odbywa się poprzez złącze HDMI.
  • eARC/ARC (Audio Return Channel), który zapewnia wsparcie dla najbardziej zaawansowanych formatów audio bez potrzeby użycia dodatkowego kabla audio do przesyłania dźwięku np. z telewizora do amplitunera.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
  • Wielowarstwowe ekranowanie, które zabezpiecza sygnał audio i video przed jego degradacją ze strony zakłóceń elektromagnetycznych.
  • Wtyki Grip-Lox pozłacane złotem 24K, które gwarantują pewność połączenia, wysokiej jakości sygnał oraz skuteczną ochronę przed korozją.
  • Elastyczność i zwiększona odpornośćna rozciąganie, zapewnia wysoką ochronę rdzeni kabla przez uszkodzeniami mechanicznymi, zachowując przy tym elastyczność.
  • Certyfikat DPL Labs (Digital Performance Level), czyli potwierdzenie wydajności i niezawodności technicznej produktów przez niezależny, amerykański program testowania i certyfikacji Digital-HD (DHD)
  • 10 lat gwarancji.

→  METRAHOMETHEATER.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne