Melco N50-H60. Nowy serwer/transport plików

Japońska firma Melco Audio wprowadziła do sprzedaży nowy model transportu plików z dyskiem HDD – N50-H60.

Jak czytamy w materiałach prasowych, wypełnia on lukę między podstawowym modelem N100 a kompaktowym N1Z, oferując jednocześnie dysk HDD o pojemności 6 TB. Nowy N50-H60 produkowany jest w Japonii.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie ma szerokość klasycznych komponentów audio i oferowany jest w kolorze srebrnym lub czarnym. Ścianki jego obudowy mają grubość 1,7 mm, a przed gniazdem zasilającym IEC zachowano filtr. Jak czytamy w materiałach prasowych, kluczem do wysokiej jakości N50-H60 jest „poprawiona główna płytka drukowana ze specjalnie dobranym dyskiem twardym o dużej pojemności 6 TB, połączonym z zupełnie nowym sztywnym mocowaniem, unoszącym go wewnątrz obudowy i zapewniającym mu lepszą izolację.

Nowy model wyposażono w lepszy zasilacz o 25% większej mocy wyjściowej, a także przeprojektowane nóżki izolacyjne, chroniące przed wibracjami.

N50-H60 ma być równie łatwy w obsłudze, jak poprzednie produkty tej firmy. Na tylnym panelu znajdziemy cztery porty USB: USB 3.0; EKSPANSJA; KOPIA ZAPASOWA; plus dedykowane wyjście USB DAC dla konwerterów USB i wzmacniaczy/aktywnych głośników wyposażonych w USB DAC.

Wejścia USB umożliwiają pracę podłączonych urządzeń (bez żadnej konfiguracji), oferując: importowanie/odtwarzanie z urządzeń pamięci, napędów HDD/SSD i napędów CD/ripperów; rozszerzenie pojemności za pomocą dysku Melco E100 (lub innego); plus łatwe tworzenie kopii zapasowych.

Melco oferuje również jedno z ważniejszych dla Melco opracowań: dwa porty Ethernet, z których wejście PLAYER przeznaczone jest do przesyłu plików audio, a LAN do sterowania i wymiany informacji z internetem. Ma to minimalizować szumy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

N50-H60 korzysta z wysokiej jakości wyświetlacza OLED ze sterowaniem za pomocą przycisków, a także pakietu Intelligent Music Library firmy Melco, obejmującego oprogramowanie MinimServer i SongKong.

Music Library jest zgodna z Roon Ready, kompatybilna z DSD i oferuje kontrolę aplikacji przez DLNA/UPnP (w trybie USB DAC) z obsługą strumieniowania TIDAL, Qobuz i vTuner. Qobuz Downloader i HighResAudio.com umożliwiają również bezpośrednie pobieranie w wysokiej rozdzielczości bez konieczności korzystania z komputera.

Dostępność i cena

N50-H60 dostępny jest już teraz w cenie 2999 GBP.

MELCO-audio.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne