Melco Audio S10. Nowy przełącznik LAN z Japonii

Japońska firma Melco Audio wprowadziła wczoraj do sprzedaży swój flagowy przełącznik LAN, model S10.

Jest to pierwszy model tego producenta, który korzysta z oddzielnego zasilacza liniowego. Urządzenie to składa się z dwóch elementów: jednostki „głównej” i zasilacza, oddzielając wrażliwe układy przenoszące dane od zasilania. Rozwiązanie to było już wcześniej przetestowane we flagowym serwerze N10/2 i, jak czytamy w materiałach prasowych, gwarantuje najmniejsze kompromisy i najwyższą jakość dźwięku”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obudowa jednostki głównej została również znacznie poprawiona dzięki zastosowaniu lepszego aluminium. Pozwoliło to poprawić jej sztywność i izolację elektroniki przenoszącej sygnał. Sztywna stalowa, ekranowana obudowa zapewnia dodatkowo stabilność mechaniczną.

Gniazda na tylnym panelu obejmują porty Ethernet RJ45 o różnej szybkości: 4x 100 MB i 4x 1 GB, z których te ostatnie są przydatne dla procesora Roon Core generującego duży ruch. Ponadto mamy również dwa porty 1 GB SFP (Small Form Factor) połączone ze światłowodem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Duży transformator toroidalny zajmuje większość zasilacza S10 i jest zamontowany na solidnej podstawie ze specjalistycznymi izolatorami japońskiej firmy TAOC. Inne ciekawe elementy to wysokiej jakości złącza Neutrik na wyjściu oraz bardzo przewodnik „102 SSC” firmy Oyaide użyty do budowy kabla DC.

MELCO-AUDIO.com

tekst red./ mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne