Melco Audio N10/2. Nowy topowy serwer japońskiego producenta

Melco Audio, japońska firma specjalizująca się w produktach streamingowych, zaprezentowała dzisiaj nowy, topowy serwer  N10/2.

Nowy dwuczęściowy flagowiec to, jak czytamy w materiałach prasowych, „najlepsza biblioteka muzyczna Melco w historii firmy”. Serwer dostępny jest z dyskami HDD lub SSD.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

N10/2 jest dostępny w dwóch różnych wariantach, w zależności od typu pamięci: w wersji z dyskiem twardym (N10/2-H50, cena 6999 GBP) oraz wersja z dyskiem SSD (N10/2-S38, cena 8999 GBP). Wersja z dyskiem twardym jest bezpośrednim następcą oryginalnego N10, a wersja z dyskiem SSD zastępuje poprzedni flagowy serwer SSD, N1Z/2EX.

Nowe urządzenia wykorzystują nowo wybrane przez firmę dyski HDD i SSD: 5 TB w N10/2-H50 i 3,84 TB w N10/2-S38; dedykowane dyski są ręcznie wybierane przez fabrykę, aby „zapewnić wyjątkową jakość dźwięku”.

Przy budowie N10/wykorzystano również nową płytkę drukowaną, którą po raz pierwszy zobaczyliśmy w limitowanej edycji N10 45th Anniversary Limited Edition.

Technika

N10/2 to konstrukcja dwuczęściowa, z obudową o połowie szerokości (215 mm) racka, w której wydzielono elektronikę od zasilacza. W jednostce głównej umieszczono układy odpowiedzialne za dekodowanie plików i łączność, a jednostka zasilająca zawiera niskoszumny zasilacz liniowy z transformatorem toroidalnym.

Urządzenie zostało zaprojektowane od podstaw jako produkt audio; Melco znane jest z unikania standardowych komponentów IT lub części PC.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na tylnej ściance jednostki głównej znajdziemy dwa porty Ethernet: LAN i PLAYER, przy czym ten ostatni jest dedykowanym portem przeznaczonym do bezpośredniego łączenia z sieciowymi streamerami bez potrzeby pośredniczącego przełącznika LAN, co daje wyższą precyzję taktowania sygnału.

Dostępne są również porty win USB 2.0 (plus kolejny port USB na panelu przednim), w tym dedykowane wyjście USB DAC, gotowe do podłączenia do przetworników DAC USB, wzmacniaczy wyposażonych w przetworniki USB DAC lub aktywnych głośników. Drugi port USB umożliwia bezproblemowe podłączanie i obsługę urządzeń USB, w tym: importowanie lub odtwarzanie muzyki z urządzeń pamięci, dysków HDD/SSD i napędów CD (rippery CD); rozszerzenie pojemności dzięki dyskowi Melco E100 (lub innym); i łatwe tworzenie kopii zapasowych na dyskach HDD/SSD.

Oprócz własnego oprogramowania firmy Melco, N10/2 korzysta z pakietu Intelligent Music Library Melco, obejmującego oprogramowanie MinimServer i SongKong. Urządzenie jest również zgodne z Roon Ready, kompatybilne z DSD i oferuje kontrolę aplikacji przez DLNA/UPnP (w trybie USB DAC) z obsługą strumieniowania TIDAL, Qobuz i vTuner za pomocą aplikacji Melco Music HD. Qobuz Downloader i HighResAudio.com umożliwiają również bezpośrednie pobieranie plików w wysokiej rozdzielczości bez konieczności korzystania z komputera.

N10/2 może być również używany jako samodzielny transport plików po podłączeniu przez kabel USB; Obsługiwane są szybkości transmisji danych do 32 bitów/384 kHz i czteriokrotne DSD.

Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji Melco Music HD, z panelu przedniego lub z zatwierdzonych pilotów RF innych firm, a do odtwarzania w sieci, aplikacji punktów kontrolnych UPnP.

MELCO-AUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne