Melco Audio N1-S38. Flagowy transport plików

Melco Audio, japońska firma specjalizująca się w odtwarzaniu plików, wprowadziła na rynek N1-S38.

Jest to nowy flagowy transport plików z wewnętrzną pamięcią, o której producent mówi „cyfrowa biblioteka muzyczna”. Oparto go na dyskach SSD i, jak czytamy, oferuje on „najlepszą jakość dźwięku w historii firmy”. Zaprojektowana od podstaw konstrukcja opiera się na nowej platformie streamingowej, ma nową obudowę oraz przeprojektowane zasilacze. Producent mówi, że „oferuje ona nieosiągalny wcześniej poziom jakości”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

N1-S38 korzysta z nowego oprogramowania i platformy systemowej, nowej płyty głównej, a także nowego transformatora sieciowego, zasilacza i lokalnych regulatorów napięcia. Niestandardowy dysk SSD o pojemności 3,84 TB do zastosowań audio, korzystający z autorskiego, warstwowego, sztywnego modułu montażowego pomysłu Melco, jest bezpośrednio podłączony do ścieżki danych bez pośredniczącego kontrolera RAID.

Urządzenie jest ręcznie wykonywane w Japonii i jest to pierwszy całkowicie nowy projekt Melco od czasu serii N10 i N100 z frontami o połowie szerokości, wprowadzonych na rynek w 2018 roku. Jak mówi producent, kluczem do nowego wyglądu N1-S38 jest zmieniona obudowa o wysokiej stabilności, z solidną podstawą ze stali nierdzewnej o grubości 3 mm, mającą „minimalizować niepożądane wibracje”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wśród innych zmian warto wymienić duży, nowo opracowany transformator zasilający o wysokiej mocy, który jest zamontowany na własnej obudowie pomocniczej i – jak mówi producent – jest lepszy niż ten w dotychczasowym flagowym modelu N10/2. Uzupełnieniem jest nowy, wykonany na zamówienie układ dla baterii kondensatorów. Zewnętrznie N1-S38 jest uzupełniony precyzyjnie obrobioną dwukolorową aluminiową obudową na pozostałych pięciu powierzchniach, o grubości od 2 mm do aż 5 mm, co jest znaczącą zmianą w stosunku do N10/2 i N100.

Cena: 14 000 euro

MELCO-audio.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne