Matrix Audio X-SPDIF 3. Cyfrowy interfejs USB

X-SPDIF 3 to nowa wersja interfejsu chińskiej firmy Matrix Audio.

Pozwala on zamienić sygnał USB na AES/EBU, S/PDIF, Toslink oraz konfigurowalny I2S. Jak informuje polski dystrybutor, jest to już jego trzecia, poprawiona wersja. X-SPDIF 3 posiada wejście USB oraz komplet wyjść cyfrowych takich, jak AES/EBU, S/PDIF, Toslink oraz konfigurowalny I2S. A ponadto wspiera, nie tylko gęste formaty takie jak DSD512, czy PCM 768 kHz, ale zaimplementowano w nim, jak czytamy w materiałach prasowych, „najwyższej klasy izolację od szumów transmisji USB”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

X-SPDIF 3 konwertuje cyfrowy sygnał audio z wejścia USB do formatów S/PDIF lub I2S LVDS, dzięki czemu potrafi wyeliminować wiele problemów, jakie tworzy transmisja audio poprzez port USB. Jednocześnie może być jedynym rozwiązaniem, kiedy komputer, telefon lub tablet nie jest wyposażony w optyczne lub koaksjalne wyjście cyfrowe, a tylko takie wejście mamy do dyspozycji w przetworniku D/A. Jak czytamy:

Innymi słowy, X-SPDIF 3 to konwerter pomiędzy różnymi interfejsami cyfrowej transmisji audio i zarazem zaawansowane urządzenie regenerujące i retaktujące przesyłany sygnał. W trakcie wewnętrznego przetwarzania w X-SPDIF 3 sygnał jest optymalizowany i formowany na nowo tak, aby zapewnić pełną izolację od szumów oraz jittera urządzenia wysyłającego sygnał audio.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W nowym interfejsie, aby zapewnić wysoką precyzję taktowania sygnału, zastosowano dwa zegary typu „Femto” renomowanej marki Accusilicon. Zastosowano przy tym dwa osobne oscylatory, osobno dla częstotliwości 44,1 kHz oraz osobno dla 48 kHz oraz ich wielokrotności. Jednocześnie specjalnie zaprogramowany układ FPGA dokonuje odpowiednich podziałów częstotliwości oraz sprawuje kontrolę nad przesyłaniem sygnału tak, aby w każdym wariancie zapewnić najlepszą jakość sygnału. Układ FPGA jest dodatkowo zasilany za pomocą niskoszumnego stabilizatora typu LDO tak, aby na żadnym etapie przetwarzania nie wprowadzić dodatkowych zakłóceń do podatnego na interferencje sygnału cyfrowego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Możemy wybrać jeden z dwóch trybów pracy zegara tak, aby uzyskać najlepsze zgranie z urządzeniem docelowym (przetwornikiem). Ponadto możliwa jest konwersja pomiędzy formatem DoP (DSD-over-PCM) a formatem natywnym DSD („native”). A to z kolei sprawia, że Matrix Audio X-SPDIF 3 będzie idealnym dobrym dla wszystkich, którzy chcą korzystać z DSD (aż do DSD512) a posiadają przetwornik, który przyjmuje ten format tylko w postaci natywnej (a nie w enkapsulacji). Matrix Audio X-SPDIF 3 może być zasilany zarówno z USB, jak i z zewnętrznego zasilacza.

Cena

Matrix Audio X-SPDIF 3 jest już dostępny w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a jego cena wynosi 2499 zł.

www.MATRIX-DIGI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne