Marcin Wądołowski „Private Channels”. Premierowy odsłuch w Ministerstwie Dźwięku

Salon audio Ministerstwo Dźwięku oraz Adam Czerwiński serdecznie zapraszają na premierę najnowszego wydawnictwa płytowego AC Records: Marcin Wądołowski „Private Channels”.

Jak czytamy w materiałach prasowych, płyta jest próbą konfrontacji lub spotkania muzyki, różnych stylistycznie – gitarzystów. I dalej:

Obok Johna Scofielda i Johna Abercrombie w jednym kanale, w drugim usłyszymy Wesa Montgomery, Joe Passa i Jimiego Halla … a wszystko rękoma Marcina, który przez około 40 minut rywalizować będzie sam ze sobą – czy któryś z gitarzystów wyjdzie z tej próby zwycięsko pozostawiamy Waszej ocenie…

Kiedy: piątek 12 maja, godzina 17.00

Gdzie: Sklep Ministerstwo Dźwięku, al. Krakowska 223, Warszawa

Podczas spotkania będzie również okazja do zakupu wspomnianej płyty, ale także innych z wydawnictwa AC Records bezpośrednio od Adama Czerwińskiego. Patronem medialnym wydawnictwa jest „High Fidelity”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Marcin Wądołowski

Gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego – Estrada Gitarowych Talentów oraz tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku. Jest także laureatrm XI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą, Krystyną Stańko, Wojciechem Staroniewiczem, Krzesimirem Dębskim, Adamem Czerwińskim, Piotrem Lemańczykiem i Dominikiem Bukowskim.

Jest członkiem formacji, Electricity, Quartado, Krystyna Stańko Band, Piotr Lemańczyk Electric Band oraz MAP. W 2018 roku, w ankiecie krytyków muzycznych magazynu Jazz Forum uznany został za jednego z pięciu najlepszych gitarzystów jazzowych w Polsce.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
  Adam Czerwiński

Adam Czerwiński pomysłodawca i właściciel wydawnictwa AC Records znany jest przede wszystkim jako wszechstronny perkusista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny. Jako sideman uczestniczył w nagraniu ponad 120 płyt, kilkanaście tytułów to jego autorskie wydawnictwa. Współpracował między innymi z Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Krzesimirem Dębskim. Długo by wymieniać także listę gwiazd z zagranicy: John Abercrombie, Garry Bartz, Eddie Henderson, Larry Goldings, John Scofield – to tylko niektóre z nich. Występuje w najlepszych klubach i salach koncertowych świata z takimi muzykami jak Nigel Kennedy, Robert Plant czy Eric Clapton.

ACRECORDS.pl

www.MINISTERSTWODZWIEKU.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

Poprzednie

Następne