Marantz Model M1 ⸜ wzmacniacz strumieniowy

Wczoraj Marantz przedstawiał całkowicie nowy bezprzewodowy wzmacniacz strumieniowy, Model M1.

W materiałach prasowych czytamy:

Ultrakompaktowy, wszechstronny, o dźwięku wysokiej jakości, Model M1 to bezprzewodowy wzmacniacz strumieniowy nowej generacji, zaprojektowany tak, aby oferować doskonały dźwięk z szerokiej gamy serwisów muzycznych. Dzięki analogowym i cyfrowym gniazdom wejściowym można go również podłączyć do zarówno do fizycznych źródeł muzyki, jak i do telewizora.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Model M1 charakteryzuje się wysoką mocą wyjściową – 100 W, w dodatku przy niskich zniekształceniach, na poziomie 0,005% THD. Urządzenie pozwala na dodanie do systemu subwoofera, aby złożyć zestaw 2.1. W menu możemy ustawić filtr górnoprzepustowy i dolnoprzepustowy, a także +/-15 dB regulację poziomu subwoofera. Producent pisze:

To potężne wzmocnienie jest uzupełnione pełną obsługą muzyki w wysokiej rozdzielczości. Wiele kompaktowych wzmacniaczy cyfrowych ogranicza się do jakości CD w rozdzielczości 16 bitów/44,1 kHz, ale Model M1 obsługuje pełną wysoką rozdzielczość muzyki w serwisach wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem usług strumieniowych, sieci, a nawet USB, aż do 24 bitów, 192 kHz PCM i DSD.

Aby zapewnić jak najniższe zniekształcenia sygnał w M1 prowadzony jest przez cały czas w domenie cyfrowej. Upraszcza to ścieżkę sygnału i eliminuje błędy powodowane przez niedrogie przetworniki cyfrowo-analogowe. Oznacza to również, że wszystkie źródła wykorzystują obróbkę sygnału w DSP, w tym Marantz Music Digital Filtering (MMDF), algorytm po raz pierwszy opracowany dla odtwarzaczy CD tej marki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Model M1 korzysta z aplikacji HEOS, dającej dostęp do usług muzycznych, w tym – wkrótce dostępnych – Tidal i Roon Ready. Oprócz HEOS, M1 obsługuje Bluetooth, Spotify Connect i AirPlay2. Można również odtwarzać dźwięk z lokalnie podłączonego dysku USB-A. Miłośnicy winylu mogą podłączyć przedwzmacniacz do wejść analogowych RCA lub skorzystać z wbudowanej płytki korekcji RIAA.

Marantz zwraca uwagę na to, że M1 może być alternatywą dla soundbara lub AVR do  oglądania telewizji z dźwiękiem wysokiej jakości, a to za pomocą wejścia HDMI eARC. Dekodowanie Dolby Digital+ obsługuje najnowsze kodeki audio używane przez telewizję naziemne i strumieniowe w wysokiej jakości. Na pokładzie jest również  Dialogue Enhancer, algorytm dzięki któremu głosy mają być łatwiejsze do rozpoznania podczas słuchania przy niskim poziomie głośności. Jest też tryb wirtualny, który wykorzystuje przetwarzanie Dolby do generowania trójwymiarowego pola dźwiękowego z treści stereofonicznych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Model M1 może również udostępniać muzykę HEOS w całym domu innym produktom z portfolio Marantz, w tym zarówno komponentami stereo, jak i AVR – do dyspozycji mamy do 32 dyskretnych stref. Wzmacniacz jest kompatybilny z systemami sterowania innych firm, w tym z Crestron, Control4 i URC.

Najważniejsze cechy
  • 2 x 100 W, 8 Ω, 20 Hz – 20 kHz
  • PCM 192/24, DSD
  • Łączność bezprzewodowa 2,4 GHz, 5,6 GHz i 6 GHz oraz gigabitowa sieć przewodowa
  • Wejście stereo RCA x1, HDMI eARC x1, USB-A x1
  • Wbudowany HEOS z Bluetooth, Airplay 2, Spotify Connect i wsparcie dla wielu usług streamingowych
  • Wyjście subwoofera z pełną regulacją
Dostępność i cena

Wzmacniacz Model M1 ma być już dostępny u sprzedawców, jednak nie podano jeszcze jego ceny.

www.MARANTZ.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

 

Poprzednie

Następne