Maciej Obara Quartet „Frozen Silence”. Nowa płyta ECM

Monachijskie wydawnictwo ECM proponuje nową płytę Maciej Obara Quartet zatytułowaną „Frozen Silence”.

Maciej Obara pisze o sobie: saksofonista, kompozytor i improwizator. W 2012 roku w wziął udział w projekcie Take Five Europe, gdzie poznał norweskich muzyków – kontrabasistę Ole Mortena Vagana i perkusistę Garda Nilssena. Spotkanie to było początkiem jego międzynarodowego kwartetu, którego skład dopełnił pianista Dominik Wania. W latach 2012-2015 zespół wydał trzy albumy w katalogu polskiej wytwórni ForTune (Live at Manggha, Komeda oraz Live in Minsk Mazowiecki).

Wyjątkowo i tylko podczas koncertu 7 lipca, w ramach przedsprzedaży, będzie można nabyć egzemplarze albumu CD Frozen Silence. Wydawca zapewnia, że szczęściarzom być może uda się upolować także autografy artystów.
˻ PERSONEL ˺
  • Maciej Obara: saksofon altowy
  • Dominik Wania: fortepian
  • Ole Morten Vågan: kontrabas
  • Gard Nilssen: perkusja
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na początku 2017 roku Maciej Obara otrzymał zaproszenie od światowej sławy producenta Manfreda Eichera do grona artystów zrzeszonych pod szyldem ECM Records. Pierwszym albumem dla tej prestiżowej wytwórni był Unloved, a kontynuacją tej wyjątkowej współpracy były nagrania z 2019 roku Three Crowns. Frozen Silence jest najnowszym efektem tej współpracy.

Wydawca pisze o nim:

Na najnowszym albumie, nagranym w Oslo latem 2022 roku, kreatywna muzyczna interakcja muzyków, ponownie wysuwa się na pierwszy plan. Nowe kompozycje Macieja Obary podkreślają jego intuicyjną, muzyczną relację z Dominikiem Wanią, podczas gdy Ole Morten Vågan i Gard Nilssen nieustannie wykraczają poza ramy stylistyczne sekcji rytmicznej, w znakomitej intuicyjnej interakcji z saksofonistą i pianistą. 

Maciej Obara Quartet zaprezentuje nagrania z albumu „Frozen Silence” już w lipcu, na festiwalach:  

Kolejne daty koncertów w przygotowaniu.

ECMRECORDS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne