LINDEMANN w dystrybucji MIP

LINDEMANN, niemiecki producent, który może pochwalić się nie tylko ponad 25-letnią tradycją, jest już w oficjalnej polskiej dystrybucji.

Firma ta ma na swoim koncie wiele ciekawych urządzeń, od odtwarzaczy CD, poprzez wzmacniacze, a nawet głośniki. Obecnie w ofercie są dwie serie produktów: MUSICBOOK oraz Limetree, które – jak czytamy w materiałach prasowych – wychodzą naprzeciw potrzebom wymagającego klienta, który „oczekuje doskonałego brzmienia połączonego z wygodą obsługi i świetnym wykonaniem”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

LINDEMANN wprowadził streaming do swoich urządzeń prawie 10 lat temu, prezentując w 2013 roku pierwsze urządzenia z serii MUSICBOOK. Jest to o tyle istotne, że firma przez lata opracowała swoją własną platformę strumieniującą. Co więcej, mówimy tutaj nie tylko o części sprzętowej, ale także o aplikacji dostępnej na Androida i iOS. Aplikacja ta jest także specjalnie zoptymalizowana pod tablety w trybie panoramicznym.

Firma ta już w 2016 roku zaoferowała resampling w czasie rzeczywistym każdego sygnału cyfrowego do DSD (Direct Stream Digital). W ten sposób dostarczany do wysokiej klasy konwerterów sygnał może pominąć negatywnie oddziałujące na brzmienie filtry cyfrowe. W urządzeniach takich, jak MUSICBOOK SOURCE II, COMBO, Limetree NETWORK II, BRIDGE II, czy USB DAC sygnał cyfrowy jest ponownie taktowany przy użyciu zegarów o wysokiej precyzji.

MUSICBOOK

Seria MUSICBOOK ta stanowi trzon flagowej oferty producenta i składa się z trzech urządzeń: źródła SOURCE II, końcówki mocy POWER II oraz urządzenia typu „all-in-one” COMBO.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

SOURCE II to kolejna edycja źródła cyfrowego, które integruje streamer oraz przedwzmacniacz liniowy i gramofonowy. Bazuje na autorskiej platformie strumieniującej, a konwersję cyfrowo-analogową opiera na konwerterach AKM 4493 pracujących w trybie dual-mono. Ponadto korzysta z funkcji resamplingu do DSD, a o jakość cyfrowego sygnału dba proces jego retaktowania za pomocą zegaru Femto. Otrzymujemy również analogową regulację głośności i przedwzmacniacz gramofonowy MM oraz dwa wejścia liniowe plus wzmacniacz słuchawkowy. Oczywiście najnowsze rozwiązania w zakresie streamingu znalazły się tutaj na pokładzie, a pośród nich Tidal Connect, Spitify Connect, Qobuz, Roon Ready, czy HiResAudio.

» Cena: 17 990
SERIA LIMETREE

Składają się na nią cztery urządzenia o niewielkich rozmiarach: przedwzmacniacz gramofonowy PHONO II, odtwarzacz plików NETWORK II, transport plików BRDIGE II oraz przetwornik cyfrowo-analogowy USB-DAC.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Limetree PHONO II

To przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM i MC. Bazuje w topologii przedwzmacniacza ze złotych czasów wzmacniaczy lampowych, korzystając przy tym z najnowszych osiągnięć w zakresie technologicznych takich, jak rezystory precyzyjne, czy japońskie kondensatory. Ponadto bazuje na koncepcji pasywnej korekcji RIAA, dzięki czemu posiada niezwykle niskie zniekształcenia i szumy. Starannie zaprojektowano też zasilanie, a przy korzystaniu z wkładek MM możemy wybrać impedancję wejściową w zakresie od 50 do 400 Ohm.

» Cena 2995 zł 

LINDEMANN-audio.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne