Leak Stereo 230. Wzmacniacz zintegrowany

Brytyjska marka Leak, należąca do chińskiej firmy International Audio Group (IAG), wzbogaciła się o nowy wzmacniacz zintegrowany Stereo 230.

Dwuletnia przerwa od wprowadzenia do sprzedaży w lipcu 2020 roku jego poprzednika, modelu Stereo 130, któremu towarzyszył transportem Compact Disc CDT, jest na szczęście nieco krótsza niż 40-kilka lat, kiedy nazwa firmy była w dużej mierze uśpiona (projekt 130 był oparty na wzmacniaczu Stereo 30, którego początki sięgają 1963 roku, a firma Leak została założona w 1934 roku).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podczas gdy poprzedni model polegał na połączeniu klasycznego stylu Leak z nowoczesną technologią cyfrową, Stereo 230 ma na celu, jak czytamy w materiałach prasowych, „wzniesienie się na jeszcze większe wyżyny”.

Od strony wizualnej Stereo 230 jest prawie identyczny ze swoim poprzednikiem, chociaż nowy model jest o około 14 cm głębszy, aby pomieścić inne komponenty i układy. Obejmują one wbudowany DAC, który powinien obsłużyć większość typowych cyfrowych źródeł dźwięku, z 32-bitowym przetwornikiem S9038Q2M, wykorzystującym architekturę HyperStream II firmy ESS Technology i eliminator jittera w domenie czasowej, „dla bardzo niskiego poziomu szumów i wysoki zakres dynamiki”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Stereo 230 przyjmuje sygnał PCM do 32-bitów i 768 kHz oraz DSD do 22,58 MHz (DSD512), wraz z pełnym dekodowaniem MQA. Ma również certyfikat „Roon Tested” i obsługuje Bluetooth 5 obejmujący aptX i AAC. Stereo 230 dodaje też gniazdo HDMI ARC z tyłu urządzenia, które dołącza do wejść USB typu B i S/PDIF. Ma również liniowe wejścia RCA i gramofonowe MM, a także wzmacniacz słuchawkowy.

Wzmacniacz oferuje 75 W na kanał przy 8 omach (115 W przy 4) w klasie AB, w porównaniu do 45 W w modelu 130. Regulatory tonów niskich i wysokich zostały dodatkowo „dostosowane do różnych charakterystyk różnych źródeł analogowych i cyfrowych”. Istnieje również opcja ich całkowitego pominięcia, co daje krótszą ścieżkę sygnału.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Wzmacniacz zintegrowany Leak Stereo 230 będzie dostępny od stycznia 2023 roku w cenie 1099 funtów za model standardowy lub 1249 funtów z dodatkową obudową z drewna orzechowego.

www.LEAKAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne