„Krajeczka/Краєчка”. Płyta na rocznicę

Agencja Muzyczna Polskiego Radia już jurto wyda płytę „Krajeczka/Краєчка”, uoamiętniającąrocznicę napaści Rosji na Ukrainę.

Tragiczna i bezwzględna wojna, która toczy się od roku za naszą wschodnią granicą nie może pozostawać bez wpływu na dziejące się u nas wydarzenia artystyczne. Agencja Muzyczne Polskiego Radia i Radiowe Centrum Kultury Ludowej prezentują wyjątkowy album z ukraińskim repertuarem dziecięcym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dwupłytowe wydanie to siedemnaście ukraińskich piosenek dziecięcych oraz instrumentalne akompaniamenty do jedenastu z nich. W pięknie graficznie opracowanej książeczce można znaleźć teksty wszystkich piosenek w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

W nagraniach wzięły udział trzy zespoły: przede wszystkim KRAJECZKA, czyli dzieci w wieku lat 6-13, do których dołączyły dzieci z ukraińskich rodzin poszukujących w Polsce schronienia z racji wojny. Dzieciom w kilku utworach towarzyszą śpiewacy z zespołu KRAJKA, a także ukraińscy artyści – uchodźcy. Młodym i starszym wokalistom akompaniuje kapela wirtuoza skrzypiec i rekonstruktora folkloru z Kijowa, Serhija Okhrimchuka, która od roku 2015 współpracuje z zespołem KRAJKA.

Twórcy i wydawcy wierzą, że album „Krajeczka/Краєчка” będzie znakomitym instrumentem integrującym dzieci polskie z dziećmi uchodźców, które nagle znalazły się z racji działań wojennych w Ukrainie, w obcym sobie, choć przyjaznym środowisku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na zdjęciu powyżej znajdują się najmłodsi uczestnicy nagrań albumu „Krajeczka” – zespół Krajeczka wraz z ich starszymi kolegami z zespołu Krajka. Akompaniuje im kapela wirtuoza skrzypiec i rekonstruktora folkloru z Kijowa, Serhija Okhrimchuka.

www.POLSKIERADIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

 

Poprzednie

Następne