Komplet symfonii Beethovena od TACET Musikproduktion

Berliński wydawca, prowadzona przez Andreasa Spreera firma TACET Musikproduktion, przygotowała kompletne wydanie symfonii Beethovena.

Wszystkie nagrania powstały w Sopocie i w Gdańsku, przy udziale Polish Chamber Philharmonic Orchestra, pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. krążki zostały nacięte w technice „Half Speed Mastering”, a trzy z nich tak, że zaczynamy odtwarzanie od środka płyty, a kończymy na zewnątrz, co pozwala wykorzystać największą dynamikę LP tam, gdzie jest potrzebna, czyli w głośnych tutti. Całość zamknięta jest w ozdobnym boxie.

Wywiad z Andreasem Spreerem dla „High Fidelity” → TUTAJ.

 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych:

„Wojciech Rajski prowadzi nas przez niewyczerpane bogactwo pomysłów w energicznie i czule, dowcipnie i tanecznie, z niezwykłą elegancją. Odkrywa przed nami szczegóły, których nigdy wcześniej nie słyszano”.

Ta, ciesząca się dużym uznaniem, seria powstała między 2005 i 2015 w Sopocie (Polska) oraz w kościele św. Jana w Gdańsku. Poszczególne tytuły ukazały się na wcześniej CD, SACD, Blu-ray Audio, a także LP w pojedynczych wydaniach.

Wydanie to ma jeszcze jeden atut. Sygnał został zarejestrowany za pomocą lampowych mikrofonów, płyty noszą więc logo „Inspiring Tube Sound”. Przygotowano 1000 numerowanych i podpisanych przez wydawcę egzemplarzy.

 → www.TACET.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne