Kolumny Qualio IQ ⸜ odsłuchy w Q21

Salon Q21 zaprasza na odsłuchy kolumn Qualio Q21.

W zaproszeniu czytamy, że będzie im towarzyszył odtwarzacz Compact Disc Vincent CD-400, przy okazji można będzie porównać dwa wzmacniacze — Rega Aethos i Fezz Titania EVO. Jak czytamy, „wielu z Was może dziwić dobór początku toru w tej sytuacji, ale takie było życzenie klienta — jest bardzo przywiązany do swojego odtwarzacza i na razie nie planuje jego zmiany”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

O wzmacniaczach salon pisze:

Regę Aethosa i Fezza Titanię EVO łączy w sumie tylko to, że oba są wzmacniaczami stereo i są wysoko umiejscowione w hierarchii obu producentów. Rega Aethos to wzmacniacz tranzystorowy w konstrukcji dual mono od brytyjskiej firmy z długą historią. Posiada duży zapas mocy, gra gęsto, ale przy tym naturalnie i dokładnie. Nie możemy również zapominać o energii, jaką wyciąga on z przeróżnych rodzajów kolumn. Co ciekawe, nie znajdziemy tu niemalże żadnych dodatków. Ani wbudowanego DAC-a, ani streamingu, a nawet przedwzmacniacza gramofonowego, co może dziwić w przypadku Regi. Jedynym „dodatkiem” jest wejście na zewnętrzny przedwzmacniacz, co pozwala Aethosowi służyć jako końcówka mocy.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Titania EVO to z kolei wzmacniacz lampowy oparty na świetnie znanych i lubianych KT88. Jego brzmienie jednak jest bardzo nietypowe. Po lampie często spodziewamy się spowolnionego, przyciemnionego dźwięku. W tym przypadku jest neutralnie, naturalnie, dynamicznie, bardzo detalicznie i otwarcie w kwestii sceny, co oczywiście jest również zasługą samych kolumn. Bazowo Titania EVO również jest czystym wzmacniaczem, ale przy zakupie można ją doposażyć w m.in. moduł Bluetooth, wejście main-in, wyjście przedwzmacniacza i więcej. Do tego design wygrywający nagrody i polska produkcja.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Z kolei o kolumnach czytamy:

O Qualio wypowiadaliśmy się w filmie, który obejrzycie TUTAJ. Dla fanów treści pisanych i tak co nieco o nich opowiemy. Qualio IQ wyróżniają się trójdrożną konstrukcją open-baffle. Jest ona wyposażona w przetworniki SB Acoustics z flagowej linii Satori. Jedynie przetwornik niskotonowy o średnicy 9,5 cala został umiejscowiony w obudowie bas-refleks, co pozwala na zejście aż do 30 Hz. Ostatecznie otrzymujemy brzmienie muzykalne, przyjemne, duże, ale neutralne — zależne od reszty toru. Górę dodatkowo można dostroić rezystorami od Mundorfa. Całość prezentuje niezwykłą, szeroką scenę ze świetną holografią.

Salon Q21 zaprasza na odsłuch.

Adres

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne