Kolumny Perlisten Audio w dystrybucji Rafko

Do portfolio marek audio w dystrybucji firmy RAFKO dołączyły kolumny Perlisten Audio.

Perlisten Audio jest amerykańskim producentem kolumn stereo i kina domowego oraz subwooferów, którego systemy głośnikowe jako pierwsze i jedyne na świecie uzyskały certyfikat THX Dominus. W czasie tegorocznej wystawy Audio Video Show będzie można ich posłuchać na Stadionie Narodowym – SkyBox 221.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Perlisten Audio to firma założona w 2016 roku przez inżynierów z audiofilskim zacięciem i wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w znanych markach audio.

Dyrektorem generalnym i współzałożycielem Perlisten Audio jest Daniel Roemer, będący od 25 lat w branży, który specjalizuje się w nowych metodach pomiarowych oraz modelowaniu systemów akustycznych i pomiarowych. Szerokie doświadczenie zdobył pracując w takich firmach jak NHT, Acoustic Research i Advent, a następnie MITek Corporation, gdzie był szefem Działu Badań i Rozwoju (R&D). Zajmował się także projektowaniem wzmacniaczy słuchawkowych oraz systemami aktywnymi.

Jego partnerem jest Lars Johansen, który ponad 30 lat pracował dla takich marek jak JBL, Harman Kardon, Jamo, a ostatnio w M&K Sound. Od października 2022 roku Perlisten Audio wchodzi do portfolio marek dystrybucyjnych RAFKO.

Perlisten Audio podkreśla, że „redefiniuje kulturę audiofilską i tworzy zupełnie nową koncepcję audio”. I dalej:

Percepcyjne słuchanie, czyli perceptual listening, w skrócie Perlisten. Producent zapewnia, że bez względu na posiadany gust muzyczny, styl nagrywania lub pokój multimedialny, głośniki i subwoofery Perlisten dostarczając najwyższą jakość dźwięku, rozwijają pasję do słuchania muzyki i filmów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent informuje, że jego kolumny jako jedyne na świecie posiadają certyfikat THX w najwyższej specyfikacji Dominus. Wśród wielu różnych pomysłów i logotypów THX ten odnosi się do pomieszczeń kinowych mieszczących się pomiędzy dużymi kinami domowymi a kinami komercyjnymi, z odległością oglądania do 6 metrów.

Opierając się na opracowanej prze siebie metodologii testowania, inżynierowie THX zwracają szczególną uwagę na poziom zniekształceń przy dużych głośnościach. Przy certyfikacie THX Dominus głośniki poddane ciśnieniu akustycznego na poziomie 120 dB muszą ograniczyć zniekształcenia do minimum: THD poniżej 0,5% przy poziomach odsłuchu 90 dB i bezkompromisowe limity zniekształceń przy ekstremalnym 120 dB SPL

W tej chwili kolumny Perlisten to pierwsze i jedyne kolumny na świecie, które pozytywnie przejszły certyfikację THX Dominus.

www.PERLISTENAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

    Poprzednie

    Następne