Kolumny firmy Zellaton w dystrybucji Galerii Audio

Wrocławska firma Galeria Audio, dystrybutor, między innymi, takich marek jak Aries Cerat, Kharma czy Goldmund, jest teraz przedstawicielem w Polsce marki Zellaton.

Ta, założona prze dra Emila Podszusa w 1932 roku, niemiecka firma bazuje na jego opracowaniu, „membrany piankowej”, nazwanej „Zellaton”. Podszus był znanym wynalazcą w wielu dziedzinach, a do jego najważniejszych osiągnięć należy rozwój młyna kulowego, który odegrał kluczową rolę w wynalezieniu kolorów brązu, a następnie wielkoformatowego młyna wirowego. Membrana piankowa jest wykorzystywana w przetwornikach stosowanych w kolumnach noszących nazwę jego wynalazku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Zellaton Seria Evo

Oferta obejmuje trzy serie: Evo, Klassik i Ultra. W serii Evo dostepne są dwa modele: trójdrożny  Plural i dwudrożny Emotion. w obu przypadkach zastosowano membranę Zellaton Evo. Seria Klassik obejmuje  trzy trójdrożne modele: Stage, Reference mk2 i Statment o układzie D`Appolito. Trzecia z serii, Ultra, to dwa modele: Stage Ultra i Reference Ultra. W materiałach prasowych czytamy:

Lata prac badawczo-rozwojowych i dziesięciolecia  doświadczeń w połączeniu  z najnowocześniejszą technologią pozwoliły na powstanie  nowej membrany Zellaton Ultra której ważnym elementem jest  piankę high-tech o maksymalnej wytrzymałości na rozerwanie, ze specjalnie powlekanym, rzemieślniczym papierem czerpanym na jej tylnej stronie.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Zellaton Reference Ultra

Wszystkie kolumny Zellaton dostępne są standardowo w białym lub czarnym lakierze fortepianowym, ale istnieje możliwość indywidualnego doboru koloru, za dopłatą. Membrany Zellaton są produkowane indywidualnie przez współzałożyciela firmy, Manuela Podszusa, w ramach – jak czytamy – „delikatnej i wyrafinowanej procedury ręcznej”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.ZELLATON.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne