JBL Classic Black Edition. Nowa wersja kolumn

Modele kolumn z serii JBL Classic pojawiają się właśnie w nowej odsłonie – BLACK EDITION.

W 1970 roku JBL wypuścił na rynek kolumny L100. Z biegiem lat stały się one najlepiej sprzedającym się modelem w historii tej firmy. Wprowadzony w ostatnich latach do sprzedaży model L100 Classic o stylistyce vintage, inspirowany był stylem retro i miał maskownicę z pianki Quadrex. Teraz do tej rodziny dołączają modele w specjalnej wersji Black Edition.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Specjalne wersje wykończenia (Black Edition Appearance Package) dostępne są w czterech modelach: L100, L82 i L52 oraz w systemie muzycznym L75 MS. Dodatkowo L100 i L82 będą nieco podrasowane, firma mówi o „pakiecie Black Edition Performance Package”. Mają to być poprawki wprowadzone do wszystkich przetworników oraz zmodernizowana zwrotnica. Modele Black Edition będą dostępne tylko przez ograniczony czas. Jak pisze producent, „stanowią one wyjątkowe połączenie wielokrotnie nagradzanego wzornictwa, legendarnego brzmienia JBL oraz atrakcyjności limitowanej edycji w pięknym produkcie, który wyróżnia się na tle innych”.

W materiałach prasowych czytamy, że kiedy zapadła decyzja o produkcji następnej generacji głośników JBL, chciano, by produkt był swoistym hołdem dla oryginałów z lat 70. i nosił nazwę L100. Zamiast sięgnąć po nowoczesne głośniki i nadawać im wygląd retro, pomysły na nie zaczerpnięto z oryginalnych konstrukcji i postawiono na ich modernizację za pomocą nowych przetworników, nowoczesnych zwrotnic i cięższych, sztywniejszych obudów. Tak narodził się model JBL L100 Classic (jego test → TUTAJ).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Okazało się, że ich „zdecydowany wygląd”, jak mówi dalej producent, z orzechowym fornirem i jaskrawymi kolorami maskownic mogą nie pasować do każdego wystroju i wnętrza. Przygotowany Wersja Black Edition Appearance Package to propozycja zmiany wyglądu tych kolumn w „najbardziej elegancki sposób” – czytamy. I dalej:

Każda obudowa jest poddawana wieloetapowemu, pracochłonnemu procesowi malowania, który rozpoczyna się od nałożenia czarnej warstwy bazowej, a kończy na luksusowym wykończeniu na wysoki połysk, w wyniku czego powstaje lustrzana powierzchnia zewnętrzna.
W celu uzupełnienia czarnych obudów, w pasywnych modelach hi-fi (L100, L82 i L52) zastosowano specjalne złote oznaczenia na przedniej części głośnika wokół potencjometrów poziomu tłumienia oraz na tylnej etykiecie nad terminalami podłączeniowymi. Czarne maskownice z pianki Quadrex są podkreślone unikalnymi złotymi plakietkami JBL, które wizualnie identyfikują te modele jako produkty z edycji specjalnej. Kolumny Black Edition to modele nowoczesne, która wpasują się w domu o praktycznie każdym wystroju.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Modele L100 Classic i L82 Classic (test → TUTAJ) dostępne są w wersji Black Edition Performance Package. Wersja Performance to unowocześniona konstrukcja głośnika niskotonowego, która „korzysta z ulepszeń w zakresie liniowości, pomagając w redukcji zniekształceń”, a także poprawione głośniki wysokotonowe i średniotonowe. Zmiany znajdziemy również w konstrukcji zwrotnicy, która umożliwia zastosowanie bi-wiringu, dostajemy nowy zestaw pozłacanych podwójnych terminali wejściowych.

www.JBL.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne