JBL Bar 1000. Soundbar z Dolby Atmos

Nowy JBL Bar 1000 jest aktualnie najwyższym model serii Bar.

Subwoofer BAR 1000 może pochwalić się aż 880 W całkowitej mocy wyjściowej (systemu), a w jego skład wchodzi subwoofer z 10-calowym przetwornikiem. JBL Bar 1000 korzysta z firmowej technologii MultiBeam i oferuje cztery przetworniki skierowane w górę – dwa w soundbarze i dwa w odłączanych, zasilanych akumulatorowo głośnikach surround. Dekodery Dolby Atmos i DTS:X 3D dają, jak czytamy w materiałach prasowych, „szeroką, przestrzenną scenę dźwiękową bez konieczności prowadzenia dodatkowych kabli”. Wystarczy umieścić za widzami dwa odłączane, zasilane akumulatorowo głośniki surround.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Aby poprawić wyrazistość dialogów, urządzenie wyposażono w inną firmową technologię, PureVoice. Wykorzystuje ona unikalny algorytm do optymalizacji czystości głosu, dzięki czemu „żadne słowo dialogu nie ma prawa umknąć, nawet gdy efekty przestrzenne osiągają swoje maksimum”, czytamy. Ulubioną listę odtwarzania można przesyłać przez AirPlay, Alexa MRM i Chromecast built-in. Mamy z nimi dostęp do ponad 300 internetowych serwisów muzycznych. Połączenie Wi-Fi umożliwia także automatyczne aktualizacje oprogramowania.

Wejście HDMI eARC z funkcją 4K Dolby Vision Passthrough pozwala na przesył  nieskompresowanego sygnału z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos za pośrednictwem jednego kabla HDMI, a trzy złącza wejściowe HDMI zapewniają również jakość wideo 4K ze zgodnego odtwarzacza wideo lub konsoli do gier.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Aplikacja JBL One pozwala dostosować korektor i sterować wszystkimi zgodnymi głośnikami z jednego wygodnego miejsca. Pozwala też łatwo skonfigurować soundbar, spersonalizować ustawienia i przeglądać zintegrowane usługi muzyczne w celu znalezienia nowego ulubionego utworu.

Każdy pokój jest inny, dlatego tak istotna jest kalibracja dźwięku. Ta funkcja gwarantuje, że „JBL Bar 1000 zapewni najlepsze efekty przestrzenne 3D w każdym wnętrzu i układzie pomieszczenia”. Soundbar współpracuje z głośnikami wyposażonymi w asystenta głosowego. Wystarczy połączyć go z urządzeniem obsługującym asystenta głosowego, aby natychmiast poprosić Alexę, Asystenta Google lub Siri o przesłanie strumienia ulubionej muzyki do soundbaru.

Cena: 5399 zł 

www.JBL.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne