JBL 4329P. Kolumny aktywne ze streamingiem

JBL oferuje nowe kolumny aktywne ze streamingiem, model 4329P.

Model 4329P jest następcą monitora studyjnego 4305P – najmniejszego i pierwszego aktywnego modelu z tej serii (test w „High Fidelity” → TUTAJ). Producent pisze o nim:

 
Model 4329P przenosi odsłuch na wyższy poziom dzięki większemu przetwornikowi kompresyjnemu, większemu 8-calowemu głośnikowi niskotonowemu i dwukrotnie większej mocy wzmacniacza w porównaniu do mniejszego brata. Te ulepszenia zapewniają podawaną bez wysiłku dynamikę, potężne, głęboki bas i krystaliczną szczegółowość, która ujawni szczegóły, których nigdy wcześniej nie słyszało się w swoich ulubionych nagraniach. Jakość 4329P rywalizuje ze znacznie większymi i znacznie droższymi kolumnami pasywnymi i robi to bez powiększania złożoności budowy.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktów w HARMAN Luxury Audio, dodaje:

Dzięki wbudowanemu wzmocnieniu, procesorowi DSP, silnikowi strumieniowania oraz różnorodnym wejściom analogowym i cyfrowym – wszystko w jednym kompletnym systemie – kolumny 4329P Studio Monitor Powered Loudspeaker jest niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem, które otwiera świat możliwości dla wszystkich miłośników muzyki. Niezależnie od tego, czy chodzi o strumieniowanie w wysokiej rozdzielczości z ulubionej usługi, czy słuchanie fizycznych źródeł, takich jak gramofony i odtwarzacze CD, 4329P sprawia, że każdy może doświadczyć radości z muzyki dokładnie tak, jak chce.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zestaw 4329P składa się z dwóch kolumn, z których każda wyposażona jest w opatentowany 1-calowy przetwornik kompresyjny JBL 2409H, tubę High-Definition Imaging (HDI) oraz 8-calowy głośnik niskotonowy JW200P-4 z czarną membraną z czystej pulpy celulozowej z odlewaną ramą. Każdy głośnik jest zasilany przez wzmacniacz o mocy 300 W, z czego 250 W jest dostarczane do głośnika niskotonowego, a 50 W do przetwornika kompresyjnego. Oba głośniki są sterowane przez cyfrowy procesor sygnału (DSP).

Zintegrowana z kolumnami platforma streamingowa zapewnia zarówno przewodową, jak i bezprzewodową łączność z siecią za pośrednictwem wbudowanych systemów Google Chromecast, Apple AirPlay 2 i Bluetooth 5.3 aptX Adaptive audio. Sygnał analogowy jest konwertowany na cyfrowy w układzie 24 bity/192 kHz, który – jak mówi producent – „zapewnia najwyższą wierność odtwarzanej muzyki”. Streamer wyposażony jest również w dekoder MQA. Ważna wiadomość dla tych, którzy posiadają obszerne biblioteki muzyczne: 4329P będzie certyfikowany jako produkt kompatybilny z Roon.

4329P zapewnia szeroką gamę połączeń dla analogowych i cyfrowych źródeł fizycznych, w tym wejścia USB, optyczne i stereo 3,5 mm, a także profesjonalne wejście gramofonowe XLR/ ¼ cala TRS („combo”) do użytku z kablami zbalansowanymi lub niezbalansowanymi. Zestaw 4329P jest dostępny w wykończeniu z naturalnego drewna orzechowego lub czarnego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność

Zestaw 4329P jest już dostępny w Polsce. Zaleca się używanie 4329P z opcjonalnymi podstawkami JS-80, aby ustawić 4329P na idealnej wysokości odsłuchu. JS-80 są dostępne i sprzedawane oddzielnie.

Cena: 18 890 zł/para

www.JBL.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne