iFi Audio GO bar Kensei ⸜ DAC/wzmacniacz słuchawkowy z technologią K2HD

Brytyjska firma, znana z produkcji przenośnych urządzeń audio, wprowadza do sprzedaży nowy, miniaturowy  przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym GO bar Kensei.

W materiałach prasowych przesłanych przez polskiego dystrybutora, firmę 21DISTRIBUTION, czytamy:

Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei. Uosabiając oddanie mistrza szermierki, producent skupił się na klarowności, równowadze i wyrafinowaniu, aby zapewnić doświadczenie, które przecina hałas codziennego życia i ujawnia prawdziwą esencję muzyki. Tak jak każdy Kensei potrzebuje idealnego ostrza, tak każdy audiofil zasługuje na świetny DAC.
» iFi Audio w HIGH FIDELITY: iFi Audio iDSD DIABLO 2 ⸜ DAC/wzmacniacz słuchawkowy, test → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Co ciekawe, to maleństwo jest pierwszym na świecie miniaturowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym wyposażonym w technologię K2HD firmy JVC. Czytamy:

Inżynierowie dźwięku JVC skrupulatnie porównali wiele oryginalnych masterów z sub-masterami ze słuchu, czerpiąc ze swojej rozległej wiedzy i rzemiosła, aby dodać harmoniczne utracone podczas digitalizacji; przywracając muzykę do stanu znanego z oryginalnego wzorca.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Technologia K2HD ma pomóc w skorygowaniu kształtów fal i generowaniu wyższych harmonicznych. Jak czytamy, inżynierowie z Victor Studio, zaniepokojeni dostrzegalnym brakiem emocji między ich oryginalnymi, analogowymi wydaniami a cyfrowymi sub-masterami, rozpoczęli poszukiwania rozwiązania:

Proces K2 ponownie wprowadza bogate, naturalne zniekształcenia harmoniczne do sterylnego dźwięku cyfrowego, dodając organiczność i naturalność niespotykaną nigdzie indziej. Przetwarzanie w technologii K2 ożywia nagranie, wpuszczając w nie życie. Najnowsza wersja technologii K2 jest znana jako K2HD. Podczas masteringu do specyfikacji CD, wszystkie dane powyżej 22 kHz są odcinane, a rozdzielczość jest zmniejszana 256-krotnie.

Proces ten jest podstawą płyt XRCD; więcej o tej technice → TUTAJ. Obecnie nie ogranicza się on jednak tylko do nośników fizycznych. Jak zwraca uwagę producent, cała biblioteka Spotify jest podawana w postaci plików FLAC 44,1 kHz, 16 bitów. K2HD ma pomóc w odzyskaniu danych utraconych w procesie przejścia z plików o wysokiej częstotliwości próbkowania i długich słowach bitowych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

iFi GO bar Kensei został wykonany z użyciem japońskiej stali nierdzewnej aby uzyskać „maksymalną sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji”. Z przodu znajduje się logo Kensei, a z tyłu diody LED. W środku znajdziemy nowy układ zasilania oraz nowy, jeszcze dokładniejszy – jak zapewnia producent – zegar femtosekundowy.

iFi Audio GO bar Kensei ma funkcje XBass+ oraz XSpace, czyli technologie działające w domenie analogowej, gdzie pierwsza podbija dół pasma, a druga zwiększa poczucie przestrzenności. Możemy również wybierać spośród czterech filtrów cyfrowych: Bit-Perfect, GTO, Minimum Phase i Standard. Urządzenie wyposażone jest w wejście USB (PCM do 384 kHz, DSD do 256 »12,3MHz«, MQA i dwa wyjścia słuchawkowe: zbalansowane 4,4 mm i S-Balanced (kompatybilne z Single-Ended) 3,5 mm.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena:

iFi Audio Go Bar Kensei można już kupić w cenie 1999 zł.

www.IFIAUDIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne