HiFi Rose. Nowa marka w dystrybucji Audio Klanu

HiFi Rose to południowokoreański producent urządzeń audio-wideo. Teraz jej produkty dołączyły do oferty dystrybucyjnej firmy Audio Klan.

Za powstanie HiFi Rose odpowiada południowokoreańska firma Citech z sektora IT – funkcjonująca już od lat 60. ubiegłego wieku, a obecnie notowana na KOSPI (Korea Stock Price Index). Trzon marki HiFi Rose stanowią odtwarzacze plików, choć w ofercie produktowej tego producenta można znaleźć także inne konstrukcje, np. wzmacniacz zintegrowany RA180.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Oferta

Flagowym modelem w portfolio marki HiFi Rose jest streamer RS150B, który dodatkowo łączy zalety przedwzmacniacza i przetwornika cyfrowo-analogowego. Urządzenie pozwala przesyłać pliki multimedialne audio i wideo w wysokiej rozdzielczości oraz wyposażone jest w imponujący wyświetlacz dotykowy o przekątnej 14,9 cala. Z pomocą RS150B użytkownik może unowocześnić dowolny zestaw audio o liczne funkcje sieciowe.

Drugim odtwarzaczem plików południowokoreańskiej firmy jest mniejszy i tańszy model RS250. Wyposażony on został w 8,8-calowy ekran dotykowy.

Projektanci wyposażyli obydwa urządzenia w 32-bitowe przetworniki D/A firmy ESS Technology. Ponadto RS150B i RS250 zapewniają obsługę sygnału DSD do DSD512 (22,5792 MHz). Można nimi sterować poprzez dołączony do zestawu pilot na Bluetooth lub z pomocą aplikacji mobilnej HiFi Rose Connect Premium.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do odtwarzaczy dostępny jest również napęd CD RSA780, dzięki któremu użytkownik może wzbogacić system audio o możliwość odtwarzania płyt kompaktowych. W tym celu wystarczy podłączyć napęd CD do RS150B lub RS250 za pomocą przewodu USB.

W ofercie marki HiFi Rose można znaleźć także wzmacniacz zintegrowany RA180 zamknięty w eleganckiej obudowie w stylu vintage. Model ten oferuje moc 4 x 200 W (2 x 400 W po zmostkowaniu) oraz tranzystory GaN FET z azotku galu. jak czytamy w materiałach prasowych, zastosowane rozwiązania pozwoliły wyeliminować ograniczenia charakterystyczne dla wzmacniaczy klasy D, co „przełożyło się na naturalny dźwięk w szerokim zakresie pasma częstotliwości”.

eng.HIFIROSE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne