Hi-Fi Rose RS130. Transport plików

RS130 jest pierwszym w historii południowokoreańskiej firmy HiFi Rose transportem plików.

Jak czytamy w materiałach prasowych,  nowy model został opracowany tak, aby „spełnić oczekiwania melomanów zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i design”. Ma duży, wygodny w obsłudze ekran dotykowy oraz obudowę z aluminium. Gwarantuje ona „stabilną pracę urządzenia – czytamy – i charakteryzuje się dużą odpornością na ciepło, a jednocześnie redukuje niepożądane wibracje, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Model RS130 pracuje w oparciu o autorską platformę firmy HiFi Rose i odtwarza pliki MQA, PCM (do 32 bity/768 kHz) oraz DSD (do DSD512 włącznie). Umożliwia również streaming z serwisów takich jak np. Tidal, Apple Music, Qobuz czy Spotify (dzięki Spotify Connect). Zapewnia również dostęp do radia internetowego. RS130 jest także kompatybilny z AirPlay, DLNA i Roon (certyfikat Roon Ready). Wspiera ponadto standard Bluetooth (przez dongle USB).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze o nim:

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby skutecznie blokować szumy cyfrowe. To m.in. zasługa niezwykle precyzyjnego i stabilnego zegara OCXO (Oven Controlled Crystal Oscillator), który jest niewrażliwy na zmiany temperatury. Na uwagę zasługuje także całkowite oddzielenie zasilacza AC, zasilacza DC i układów przetwarzających sygnał audio.

Co więcej, model RS130 wśród dostępnych złączy ma m.in. gniazda Ethernet SFP i USB 3.0 Fiber, a więc połączenia cyfrowe, które do transmisji wykorzystują światłowód. Przekłada się to, według prodcuenta, na doskonałą rozdzielczość w całym paśmie przetwarzanych częstotliwości, a tym samym przestrzenny i żywy dźwięk.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

RS130 jest transportem plików, a nie odtwarzaczem, należy go więc podłączyć do zewnętrznego DAC-a lub wzmacniacza wyposażonego w układ C/A. Z transportem zintegrowano dysk SSD, który przeznaczony jest do buforowania sygnału audio. Dzięki temu eliminowany ma być wpływ wibracji i szumów oraz opóźnienia.

Firma mówi:

Nowy RS130 to perfekcyjnie zaprojektowany transport sieciowy, który odzwierciedla wszystkie funkcje i specyfikacje, które zostały zgłoszone przez użytkowników korzystających z naszych produktów oraz przez audiofilów. Jest on rezultatem naszej dumy ze zrozumienia środowiska high-endowego systemu audio z optymalną kompatybilnością. Dlatego oczekujemy, że nowy model RS130 zyska uznanie większej liczby audiofilów, jak również obecnych użytkowników naszych produktów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Producent oferuje model RS130 w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Pierwsze egzemplarze tego transportu sieciowego mają pojawić się w ofercie naszych partnerów handlowych w lipcu 2023 roku. Cena na rynku polskim nie została jeszcze ustalona.

eng.HIFIROSE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne