Hegel P30A i H30A. Nowy przedwzmacniacz i końcówka mocy

Firma Hegel wprowadza do oferty dwa nowe urządzenia: przedwzmacniacz P30A oraz wzmacniacz mocy H30A.

Obydwa są następcami najdroższych produktów tej firmy, P30 i H30, które dostępne były na rynku już od 2011 roku. Nowe wersje mają zmienioną konstrukcję, co wpłynęło – jak czytamy w  materiałach prasowych – „przede wszystkim na poprawę jakości przetwarzania sygnału audio”.

Model H30A został zaprojektowany jako monofoniczny wzmacniacz mocy. Producent zdaje sobie jednak sprawę z tego, że niektórzy użytkownicy nie potrzebują aż tak dużej mocy, dlatego też końcówka mocy H30A może być również używana w trybie stereo. Z kolei model P30A to w pełni zbalansowany przedwzmacniacz liniowy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
P30A

Hegel nazywa swój nowy przedwzmacniacz „Dyrygentem”, ponieważ – jak czytamy – „z niezwykłym opanowaniem i odpowiednią kontrolą przekazuje każdy szczegół nagrania do wzmacniacza mocy, który „gra” w rytm tego, co otrzyma od modelu P30A”.

Urządzenie zostało wyposażone w niezbalansowane i zbalansowane wejścia i wyjścia analogowe. Na tylnym panelu znajdziemy także złącza jack „IR in” oraz „Control out” (wyzwalacz 12 V). Mamy także wejście oznaczone jako „Home Theatre”. Umożliwia ono integrację przedwzmacniacza z systemami kina domowego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak podkreśla producent, ścieżki sygnałowe w modelu P30A zostały tak zaprojektowane, aby były możliwie jak najkrótsze. Ogranicza to powstawanie zakłóceń we wnętrzu urządzenia, które mogłyby być wywołane przez zjawisko interferencji elektromagnetycznej. W celu minimalizacji zniekształceń, do niezbędnego minimum ograniczono liczbę elementów elektrycznych, przez które przesyłany jest sygnał. W przedwzmacniaczu P30A mamy dwa tranzystory oraz tłumik siły głosu o którym producent mówi „ultraniskoszumny”.

H30A

 „Orkiestrą” Hegla jest model H30A. Końcówka ta mocy może pracować w trybie mono lub jako stereofoniczna. W trybie mono urządzenie zapewnia moc aż 1100 W przy 8 Ω, ale – jak mówi producent – jest „w pełni stabilne nawet przy obciążeniu wynoszącym 1 Ω”. W stopniu zasilania zastosowano dwa transformatory toroidalne o mocy 1000 W oraz  układ kondensatorów o pojemności 270 000 μF .

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na tylnym panelu końcówki mocy H30A, oprócz terminali głośnikowych, znajdziemy wejścia audio – zbalansowane (XLR) oraz niezbalansowane (RCA), a także złącza wyzwalacza 12 V (jack 3,5 mm) oznaczone jako „Control In” i „Control Out”.

Nowe urządzenia firmy Hegel – przedwzmacniacz P30A oraz końcówka mocy H30A – mają pojawić się na rynku jesienią 2022 roku.

www.HEGEL.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne