Hedone „600 lat samotności” ⸜ nowy album w GAD Records

Wytwórnia GAD Records zaprasza do wysłuchania nowego albumu grupy Hedone.

W materiałach prasowych czytamy:

Do życia budzi się nasz sublabel New Sun. Po doskonale przyjętym albumie „Veda” Ziemowita Kosmowskiego przyszedł czas na premierowe wydawnictwo Hedone. „600 lat samotności” to logiczna kontynuacja wydanego cztery lata temu “2020”.  Według słów lidera zespołu, Macieja Werka, to płyta o przemijaniu, odchodzeniu, zmęczeniu otaczającym światem, ale z drugiej strony też o nadziei i poszukiwaniu radości życia. Album powstał z pomocą Marcina Borsa, jednego z najbardziej zapracowanych polskich producentów. Edycja CD ma swoją premierę 12 lipca, winyl na początku sierpnia.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz nowego tytułu do reedycji przygotowano również 07 zgłoś się. Czytamy:

Kultowa ścieżka dźwiękowa autorstwa Włodzimierza Korcza powraca w odświeżonej formie, z nową okładką. To istna kopalnia finezyjnych, zaskakujących tematów, ilustrujących pościgi samochodów, sceny zabójstw i kolacje w Victorii. Włodzimierz Korcz z pomocą czołówki warszawskich muzyków sesyjnych łączy swobodę w pisaniu pięknych melodii z doskonałym budowaniem napięcia i solidną porcją groove’ów. W efekcie otrzymujemy jedną z najlepszych kryminalnych ścieżek dźwiękowych jaka powstała w Polsce. Panie wybierają panów, panów wybiera milicja. W lipcu na CD – winyl w kolejnym newsletterze.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I jest również zapowiedź Pod niebem czas zespołu Quidam. Trzeci album studyjny z Emilą Derkowską przy mikrofonie, oryginalnie wydany w 2002 roku, ukazuje się na czarnych (i kolorowych) krążkach po raz pierwszy. Jak pisze wydawca „wciąż, mimo upływu lat, zachwyca swoją dojrzałością”. I dalej:

Materiał intryguje nie tylko muzycznie – odnosząc się raz za razem do folku, psychodelii czy popu, ale też w uduchowionej warstwie literackiej.

»» GAD Records w HIGH FIDELITY: wywiad z założycielem i szefem wydawnictwa, MICHAŁEM WILCZYŃSKIM → TUTAJ

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«»

Poprzednie

Następne