Graham Engineering – nowa marka w dystrybucji firmy Nautilus

Krakowska firma Nautilus wprowadziła do swojej oferty nową markę.

Graham Engineering to amerykańska manufaktura zlokalizowana nieopodal Bostonu, która specjalizuje się w ramionach gramofonowych. Firmowe hasło brzmi: „Najfajniejsze ramiona, jakie możecie kupić” i jest ono poparte nagrodami redakcji magazynów „Stereophile” czy „The Absolute Sound”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W ofercie firmy są dwa modele: Phantom III (na zdjęciu powyżej) i Phantom Elite. Bazują one na oryginalnym modelu Phantom, w którym po raz pierwszy zastosowano firmowy patent systemu stabilizacji Magneglide, gwarantujący doskonale pionową pozycję ramienia, bez odchyłek azymutu nawet podczas mikroodkształceń. Układ ten, jak czytamy w materiałach prasowych, cechuje się absolutną neutralnością mechaniczną i stałą siłą trackingu, niezależnie od zachowania ramienia podczas pracy. Zawieszenie typu unipivot jest stabilizowane za pomocą silnych magnesów neodymowych, a dodatkowo umieszczone w cieczy tłumiącej wibracje.

Obydwa modele ramion wykonane są z tytanu i dostępne w wersji 9-, 10- i 12-calowej. Tańsze Phantom III charakteryzuje się zmodyfikowanym mosiężno-wolframowym zawieszeniem, zmienionym okablowaniem i przeciwwagą pozwalającą na zastosowanie wkładek o większym nacisku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Phantom Elite natomiast to ramię z pojedynczym łożyskiem typu unipivot z trzpieniem wolframowym. Ten niemagnetyczny element zapewnia, jak czytamy, punktowy kontakt o niemal zerowej powierzchni i wysokim stopniu pochłaniania energii mechanicznej.

Demontowany korpus tytanowy umożliwia łatwy montaż wkładki i dokonanie dokładnych ustawień parametrów także poza gramofonem, a przeciwwaga ma częstotliwość rezonansową poniżej pasma słyszalności, w rejonie subsonicznym. Jak zapewnia producent, ramię Phantom Elite „praktycznie nie wprowadza własnej sygnatury brzmieniowej do reszty toru analogowego”.

­www.GRAHAM-ENGINEERING.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne