GONG – Kavus Torabi zaprasza na polskie koncerty

Kavus Torabi, gitarzysta i wokalista zespołu Gong, zaprasza na serię koncertów w Polsce.

Będzie to niezwykła okazja, by – jak czytamy  materiałach prasowych – „na żywo doświadczyć psychodelicznych dźwięków i wizji tej pionierskiej grupy”. Kolektyw Kavusa Torabiego, Dave’a Sturta, Fabio Golfettiego, Iana Easta i Cheba Nettlesa jest najbardziej stabilnym składem w historii Gongu, pisząc, nagrywając i koncertując razem od śmierci Allena w 2015 roku.

Organizator koncertu pisze:

Ich muzyka czerpie z kredo oryginalnego Gongu i wciąż eksploruje nowe krainy, nie zważając na nostalgiczne uczucia. Gong w 2024 roku kontynuuje etykę, postawę i styl życia, które zawsze były wplecione w strukturę zespołu. „Unending Ascending” to tytuł najnowszego albumu zespołu Gong, który swoją premierę miał w 2023 roku.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Gong to brytyjski zespół muzyczny, jeden z pionierów gatunku space rock. Grupa założona w 1969 roku przez multiinstrumentalistę Daevida Allena, w swojej twórczości łączyła elementy rocka progresywnego, jazzu, muzyki etnicznej i eksperymentalnej. Charakteryzujący się nietypowym podejściem do muzyki, zespół Gong zdobył popularność dzięki swoim kreatywnym kompozycjom, surrealistycznym tekstom i energetycznym koncertom. Ich albumy, takie jak Camembert Electrique czy Radio Gnome Trilogy, są uznawane za klasyki rocka progresywnego. Mimo licznych zmian składu i przerw w działalności, Gong pozostaje ważnym elementem historii muzyki eksperymentalnej. W listopadzie 2024 roku zespół zagra cztery koncerty w Polsce w ramach promocji  ich najnowszej płyty zatytułowanej Unending Ascending.

Gdzie, kiedy i za ile
  • 21.11.2024 Warszawa, Hybrydy
  • 22.11.2024 Bydgoszcz, Kuźnia
  • 23.11.2024 Poznań, CK Zamek
  • 24.11.2024 Katowice, Kinoteatr Rialto

Otwarcie bram: godz.19.00 Początek koncertów: godz.20.00

Ceny biletów: 179 zł – przedsprzedaż, 199 zł – w dniu koncertu. Bilety w sprzedaży na stronach: Ticketmaster.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Rockserwis.pl, kupbilecik.pl.

­→ www.KLUBKUZNIA.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe organizatora

 «●»

Poprzednie

Następne