Goldmund Tethys. Kolumny wolnostojące ⸜ pasywne

Szwajcarska firma Goldmund wprowadza do sprzedaży nowy pasywny głośnik Tethys.

Po wielu latach promowania konstrukcji aktywnych, szwajcarski Goldmund zaproponował wreszcie model pasywny, który – jak czytamy w materiałach prasowych, czerpie inspirację z projektu flagowego głośnika Gaïa.

Producent pisze:

Koncentrując się zarówno na formie, jak i funkcji, głośniki Tethys firmy Goldmund oferują wyrafinowaną estetykę, która według Goldmunda „harmonijnie integruje się z każdym otoczeniem.
Zaspokajając potrzeby entuzjastów muzyki analogowej, głośnik Tethys stanowi zwieńczenie rozległej pracy Goldmunda nad głośnikami cyfrowymi. Zaawansowaną technologię Goldmund zastosował również w zwrotnicy kolumn Tethys.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nazwa Tethys zaczerpnięta została z mitologii greckiej –to bogini słodkiej wody, symbolizująca „przywiązanie kolumn do dbałości o szczegóły i użycie najwyższej jakości komponentów w celu zapewnienia krystalicznie czystego dźwięku”.

Kolumny, pokryte szarym aluminiowym wykończeniem, charakterystycznym dla tej marki, są wyposażone w przetworniki, które zostały specjalnie zaprojektowane i skonstruowane właśnie dla nich. Producent deklaruje, że oferują one szerokie pasmo przenoszenia i równie imponujący zakres dynamiki.

Specyfikacja techniczna
  • Przetworniki: 9-calowy głośnik niskotonowy, 7-calowy głośnik średniotonowy, wysokotonowy z miękką kopułką,
  • Typ obudowy: bas-refleks
  • Pasmo przenoszenia: 43 Hz (-6 dB) – 25 kHz
  • Impedancja: nominalna: 6 Ω, minimalna: 4,7 Ω
  • Wymiary: 290 x 1090 x 370 mmm
  • Waga: 67 kg/szt.
 Cena: 62 500 GBP lub 70 250 EUR za parę.

GOLDMUND.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne