Goldmund Gaïa & Pulp. Nowe kolumny szwajcarskiego specjalisty

Goldmund, szwajcarski producent top high-endowego audio, zaprezentował dwa, zupełnie nowe bezprzewodowe głośniki aktywne.

Po dwóch latach ciszy wywołanej pandemią, wiodący na monachijskiej wystawie High End, które odbyły się w maju, Goldmund zaprezentował swoje nowe głośniki: Gaïa i Pulp. Obydwa są systemami w pełni aktywnymi oraz bezprzewodowymi.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Gaïa

Gaïa jest nowym flagowym głośnikiem marki Goldmund, idącym w ślady modeli Apologue i Epilog. Nowe głośniki zostały zaprojektowane we współpracy z projektantką Cécile Barani, Gaïa ma – jak czytamy w materiałach prasowych – uosabiać „kobiecość, elegancję i moc”. Jak sugeruje ich grecka nazwa, specyfika tego modelu ma polegać na „przejrzystości dźwiękowej i estetycznej”.

Za część elektroakustyczną odpowiedzialna była Véronique Adam. Kolumny wykorzystują 8 przetworników i 8 monobloków wzmacniacza Telos oraz układy D/A Alize. Ten pieciodrożny aktywny głośnik DSP dysponuje mocą łączną 2500 W na kanał i oferuje wygodę połączenia bezprzewodowego firmy Goldmund.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pulp

Także i model Pulp został zaprojektowany z myślą o tym, że stanie się obiektem sztuki współczesnej. Ich cechą szczególną jest ruchoma maskownica, która skrywa wszystkie techniczne podzespoły. System ten oferuje dźwięk w planie 360°, dzięki czemu – jak mówi producent – można umieścić je „w dowolnym miejscu w przestrzeni”.

Puryści dźwiękowi mogą maskownicę obrócić, aby zapewnić bezpośredni dźwięk z przetworników.

W modelu Pulp wykorzystano wzmacniacze Telos i oferuje on wejścia cyfrowe i łącza bezprzewodowe, w tym Bluetooth aptX i WiSA. Kolumny wyposażono również w HUB do wielokanałowej łączności WiSA.

GOLDMUND.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne