GAD Records – nowości wydawnicze na maj

Wydawnictwo GAD Records, specjalizujące się w reedycjach rzadkich polskich nagrań, ma dla melomanów sporo nowych tytułów.

Po reedycji debiutanckiego albumu formacji Quidam przyszedł czas na wznowienie ich drugiego wydawnictwa. „Sny aniołów” powracają w zremasterowanej formie, uzupełnione o nową wersję suity Pod powieką, w której Zbyszek Florek, Maciej Meller i Jacek Zasada nagrali nowe partie instrumentalne, a całość zaśpiewała bogatsza o 25 lat doświadczeń Emila Nazaruk (kiedyś Derkowska).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wracamy także do katalogu rzeszowskiej formacji RSC – z dawno wyprzedanym albumem Życie to teatr w odświeżonej dźwiękowo i wizualnie formie. A wspólnie z Polskimi Nagraniami przypominamy także debiutancki longplay zespołu z 1983 roku (też zremasterowany, uzupełniony o nagrania radiowe i nową książeczkę). Jak informuje wydawca, to jeszcze nie koniec tegorocznych niespodzianek związanych z tą doskonała formacją.

Live Cuts: Częstochowa 1980 to kolejna odsłona koncertowego cyklu SBB. Tym razem – wycieczka do świata długich, rozbudowanych improwizacji opartych o gitarowe dialogi i pojedynki Apostolisa Anthimosa i Sławomira Piwowara. Jeden z ciekawszych występów SBB w kwartecie – łącznie z długą, trwającą pół godziny wersją Hung-Under.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I na koniec 52UM. To weterani polskiej alternatywy rockowej – grupa, która idzie cały czas swoją ścieżką. Niedawno wydali premierowy materiał Goodbye Amsterdam, a teraz GAD sięga po najważniejsze utwory z ich dotychczasowej historii. Echo oprócz tej selekcji archiwalnych propozycji przynosi trzy absolutne unikaty: ostatnie nagrania, jakie zrealizował z zespołem Robert Brylewski przed swoją przedwczesną śmiercią. 

Dostępność

Wszystkie pięć tytułów na CD ukaże się 26 maja. 52UM, Quidam, a także “Przekora” Henryka Debicha pojawią się także na płytach winylowych – ale nieco później. Po ostatnich opóźnieniach związanych z produkcją płyt wydawca woli dmuchać na zimne, dlatego 52UM i Debicha anonsuje na 23 czerwca, a Quidam na 14 lipca.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne