GAD RECORDS marzec 2023. Nowości wydawnicze na CD

W marcu GAD Records nie tylko powraca do świata muzyki filmowej, ale także do polskiego rocka lat 80.

Wszystkie płyty CD ukażą się 24 marca. Wydawca w związku z tym pisze:

Niestety, w związku z podwyżką kosztów związanych z produkcją płyt postanowiliśmy pozbyć się tańszych cen w okresie preorderów. Do wyboru mieliśmy albo to, albo ogólną podwyżkę cen. A tak liczymy, że jeszcze chwilę uda się wytrzymać w starych kwotach. Myślimy o innych rozwiązaniach dla stałych klientów – w najbliższych miesiącach postaramy się je wprowadzić.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
W tym miesiącu nie mamy nic dla fanów płyt winylowych, ale kolejne tytuły tłoczą się i – mamy nadzieję – będą już w przyszłym miesiącu. Mamy za to trzy tytuły dystrybucyjne – dzieła zebrane progresywno-metalowego Cinis oraz doskonałe kompilacje “Cudze chwalicie, swego nie znacie” za bardzo niewielkie pieniądze. A w kwietniu zrobimy dwa kroki w chmurach, będziemy spacerować promenadą i szukać domu. Może uda nam się też zagubić w nostalgii…

Jedyny album Krzysztofa Cugowskiego i zespołu Cross doczekał się na początku lat 90. wydania CD zgranego prosto z płyty winylowej. Tym razem Podwójna twarz powraca na srebrnym krążku zremasterowana z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań, wzbogacona o trzy nagrania radiowe, oryginalną okładkę i obszerną książeczkę. Jak informuje wydawca, możliwe, że to wcale nie koniec naszych przygód z twórczością Krzysztofa Cugowskiego z tego okresu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

Po dłuższej przerwie GAD sięga do twórczości Andrzeja Korzyńskiego, proponując definitywne, kompletne wydanie muzyki z filmów Andrzeja Wajdy Człowiek z marmuru i Człowiek z żelaza, uzupełnione o tematy, które finalnie nie znalazły się w drugim z obrazów. Gdyby komuś było mało muzyki ilustracyjnej – do katalogu powraca Soundtracks Zbigniewa Górnego, z lekko odświeżoną książeczką i tym samym (niezwykle obszernym) materiałem dźwiękowym – zawierającym m.in. tematy z filmów Wojciecha Wójcika (Karate po polsku czy Prywatne śledztwo).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

W marcu ukaże się także jedyny album projektu Zielone Dzieci. Nagrana w 1989 roku płyta Jeżeli chcesz tańczyć nie ujrzała nigdy światła dziennego, choć jeden z utworów (Gdy szukasz drogi) pojawił się nawet chwilę wcześniej na liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej. Zielone Dzieci to projekt Wojciecha Konikiewicza, powiązany personalnie i koncepcyjnie z Green Revolution. Materiały prasowe mówią: „rytmy rodem z Jamajki, jazzowe solówki i sporo elektroniki”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie płyty dostęne są na stronie internetowej wydawcy.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne