„Franciszek Pospieszalski Quintet”, Jazz. PL vol. 3. Premiera 21.10.2022

Już jutro, 21 października 2022 roku ukaże się płyta „Franciszek Pospieszalski Quintet”.

Jest to trzeci już album z nowej serii wydawniczej, prezentującej koncerty radiowej Dwójki z cyklu Jazz.PL. Płyta ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się i dedykowana jest muzyce Charlesa Mingusa.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W tym roku przypada setna rocznica urodzin Charlesa Mingusa – jazzowego giganta, którego najlepiej opisują dwa słowa: ekscentryczny i bezkompromisowy. Fenomenalnego kompozytora i jednego z najbardziej charakterystycznych kontrabasistów w historii, także bohatera barwnych jazzowych anegdot. Z tej okazji na płycie znalazł się, jak czytamy w materiałach prasowych, znakomicie zrealizowany dźwiękowo koncert, który odbył się w Studiu S-3 Polskiego Radia 7 maja 2021 r. Grającemu na kontrabasie liderowi projektu, Franciszkowi Pospieszalskiemu towarzyszyli: na saksofonie tenorowym Marek Pospieszalski na trąbce Piotr Damasiewicz, Grzegorz Tarwid na fortepianie i Bartosz Szablowski na perkusji.

Franciszek Pospieszalski Quintet to już trzeci album wydany w ramach serii Jazz.PL, na którą trafiają jazzowe koncerty radiowej Dwójki, transmitowane na antenie i w mediach społecznościowych.

Nagranie koncertowe utworu Black Bats and Poles:

YOUTU.be

www.POLSKIERADIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne