Fortepiany Wolności – Baliński gra „retkińskie improwizacje”

Fortepiany wracają pod retkińską tężnię solankową przy ul. Hufcowej 20.

Organizator zaprasza już 31 lipca (niedziela) o godz. 19 na koncert Marcela Balińskiego – pianisty, kompozytora i animatora kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Marcel Baliński jest absolwentem wydziału kompozycji w Hochschule der Kunste Bern w Szwajcarii. Z wyróżnieniem ukończył klasę fortepianu Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Aktywnie koncertuje w Polsce i za granicą.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Artysta jest liderem projektów: Marcel Baliński Trio, Marcel Baliński Quartet feat. Rudi Mahall, Entropia Ensemble. Współtworzy zespoły RASP Lovers oraz Jerry and The Pelican System. Jest również pomysłodawcą i liderem projektu Współgłosy, w którym połączył chór osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi z kwintetem improwizatorów. Baliński jest zaangażowany w działania społeczne. Jest inicjatorem oraz współorganizatorem festiwalu muzyki alternatywnej i awangardowej „Dwa Piętra” w Łodzi, którego pierwsza edycja została wyróżniona w plebiscycie JazzPRESS na polskie jazzowe wydarzenie koncertowe. W ramach otrzymanego Stypendium Artystycznego Prezydent Miasta Łodzi zorganizował serię koncertów jazzowych w łódzkich przestrzeniach miejskich o niskim dostępie do wydarzeń kulturalnych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Marcel Baliński podczas koncertu z cyklu „Fortepiany Wolności” wykona zagmatwane i urozmaicone improwizacje, które określił dość przewrotnie mianem „retkińskich”.
Występ dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Zadanie „Fortepiany Wolności” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

www.facebook.com/FORTEPIANYWOLNOSCI

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne