Fortepiany Wolności ’24 i Władysław Komendarek

To już w tę sobotę, 13 lipca.

W ramach festiwalu Fortepiany Wolności na Stacji Księży Młyn (Łódź, Koci Szlak) zagra legenda muzyki elektronicznej – Władysław „Gudonis” Komendarek. Występ rozpocznie się o godz. 15, udział w nim jest bezpłatny.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak pisze organizator, Władysław Komendarek to:

Niestrudzony badacz muzycznej materii, poszukiwacz nieziemskich brzmień i wieczny, artystyczny buntownik, były klawiszowiec grupy Exodus. Po jej rozwiązaniu, muzyk wciąż nagrywa, koncertuje i co ważne nie zmienia swoich zasad, które mówią: „wciąż trzeba słuchaczy zaskakiwać”, „nic tak nie zabija sztuki jak rutyna”. Nagrał ponad dwadzieścia solowych płyt, występował z najbardziej znanymi i ekscentrycznymi gwiazdami muzyki elektronicznej.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

13 lipca artysta wykona kilka swoich kompozycji na fortepian z niewielkim wspomaganiem instrumentów elektronicznych. Podczas swoich występów Komendarek potrafi płynnie wpleść utwory Rolling Stones bądź The Beatles w etiudy i wariacje Chopina.

Nie przestaję i nie zatrzymuję się, to prawda. Mam w domu taśmy o długości kilkunastu kilometrów. W najbliższym czasie będzie wydany zaskakujący projekt na winylu. Ja, grając jeden gatunek muzyki, bardzo nudzę takim podejściem. Szalenie nie lubię ograniczeń w filozofii muzycznej. Dobrze się z ciągłymi zmianami czuję, bo to jest dla mnie odkrywcze – mówi artysta zapowiadając swój łódzki występ.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
» Zadanie „Fortepiany Wolności” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

www.facebook.com/FORTEPIANYWOLNOSCI

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne