Focal THEVA. Nowa seria francuskiego specjalisty

Francuska firma Focal wprowadziła na rynek nową linię głośników.

Jak informuje, Theva, bezpośredni następca linii Chora to „nie tylko zmiany wzornicze, ale także techniczne”. I dalej:

Theva to nowa linia łącząca czyste brzmienie hi-fi, designu i przystępność cenową. Znana ze swojej eksperckiej wiedzy w dziedzinie dźwięku, francuska marka zaprojektowała, opracowała i wyprodukowała sześć modeli głośników w linii, aby objąć pełen zakres odsłuchu Hi-Fi i kina domowego w domu z wyjątkową dbałością o detale.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W linii Theva, Focal stworzył kompletną gamę dla wszystkich zastosowań. Theva N°1 to kompaktowy głośnik półkowy; Theva N°2 to nowy 3-drożny głośnik podłogowy o wąskim profilu i 5-calowymi (13 cm) przetwornikami – pierwszy z podłogowych modeli głośników Focal’a. Theva N°3 to ponadczasowy 3-drożny głośnik podłogowy; oraz Theva N°3-D, głośnik, który zawiera dodatkowy głośnik, aby ułatwić uzyskanie rewelacyjnego dźwięku Dolby Atmos®. Nie można zapomnieć o 2-drożnym głośniku centralnym Theva Center, zapewniającym krystalicznie czysty dźwięk dialogów filmowych, oraz Theva Surround, głośniku zapewniającym dźwięk przestrzenny.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przetworniki oparte są o technologię Slatefiber w której została wykonana membrana; jest ona stosowana w wielu produktach Focala dla domu, studiów nagraniowych i samochodowych systemów audio. Także i głośnik wysokotonowy TNF został zaprojektowany i wyprodukowany samodzielnie. Głośniki mają pochylone podstawki, co pozwala wyrównać czasowo przetworniki (Time Alignment). Kolumny dostępne są w kolorach Black, Dark Wood i Light Wood. Efekty ciemnego lub jasnego drewna są widoczne na panelach bocznych. Materiały prasowe mówią, iż obudowy zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej kompaktowe, a „dodatkowe panele przednie zapewniają eleganckie wykończenie i sprawiają, że produkty są jeszcze bardziej usztywnione”. Do obramowania głośników Focal wybrał metalowe pierścienie, a wylot bas-refleks został umieszczony z tyłu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Ceny
  • Theva N°3-D: 4799 zł
  • Theva N°3: 3999 zł
  • Theva N°2: 3499 zł
  • Theva N°1: 1749 zł            
  • Theva N°1 STAND: 949 zł/kpl.
  • Theva SURROUND: 1899 zł           

www.FOCAL.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne