finite elemente pagode° MKII CARBON Edition. Nowa wersja stolika antywibracyjnego

Niemiecka firma finite elemente poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży topowej wersji swojego stolika antywibracyjnego.

Nowa wersja modelu pagode° MKII, z której korzysta redakcja „High Fidelity”, powstała z okazji 20-lecia podstawowej techniki stosowanej w produktach tej firmy: Resonator Technology. Jak czytamy w materiałach prasowych, celem tego projektu było nie tylko odpowiednie uczczenie tej techniki, „którą od 20 lat z powodzeniem wykorzystujemy w produktach pagode° w systemach audio na całym świecie, ale także w celu podniesienia, znanego z serii pagode, jakości dźwięku na jeszcze wyższy poziom”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Resonator Technology to technika opracowana dla systemu pagode° w 2002 roku we współpracy z Uniwersytetem Nauk Stosowanych i Sztuki w Dortmundzie. Była ona w stanie poprawić – jak czytamy – „i tak już mało podatną na rezonanse” konstrukcję pagode°. Droga ta była kontynuowana przez wprowadzenie w 2019 roku do sprzedaży nowej generacji stolika pagode° MKII.

W takiej sytuacji co może jeszcze bardziej poprawić jakość dźwięku? Szef inżynierów, pan Luis Fernandes odpowiada:

„Pozytywne doświadczenia z naszymi produktami Carbofibre° doprowadziły do wykorzystania ekstremalnej sztywności skrętnej materiału węglowego, który dodatkowo usztywnia drewniane ramy wykonane z klonu kanadyjskiego, a także półki z włókna węglowego po to, aby zapewnić znaczną poprawę jakości dźwięku. Efektem tych wysiłków jest wyższa precyzja i szczegółowość, a także bardziej dynamiczna i angażująca jednorodność brzmienia”.

Przypomnijmy, że wywiad z Luisem Fernandesem przeczytają państwo TUTAJ. Opis stolika pagode° MKII TUTAJ.

PS

pagode° MKII Carbon Edition można będzie zobaczyć i usłyszeć podczas wystawy High End w Monachium w czasie światowej premiery kolumn Audio Physic MEDEOS w pokoju K2B (przed Halą 1). ●

→ www.FINITE-ELEMENTE.eu

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne