Final ZE8000. Słuchawki bezprzewodowe

Już wkrótce zostanie wprowadzony do sprzedaży nowy produkt japońskiej firmy Final – słuchawki ZE8000.

Są to słuchawki bezprzewodowe, najwyższy model bezprzewodowy tego producenta. Jak czytamy w materiałach prasowych, powstały ine dzięki temu, że zespół inżynierów Finala „odkrył nowe właściwości fizyczne materiałów, które różnią się od tych od dawna znanych i wykorzystywanych w branży”. Dźwięk oparty na tej nowatorskiej charakterystyce ma brzmieć o wiele bardziej szczegółowo i rozdzielczo.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Firma o słuchawkach mówi:

Jest to zupełnie nowe doznanie muzyczne, w którym mamy wrażenia ze wszystko jest w centrum uwagi, bez względu na to na czym się gdzie skupimy – czy to jest głos, instrumenty czy też głębia. Doznania dźwiękowe przypominają poczucie intensywności takie jak w przypadku odbioru wysokiej rozdzielczości obrazu nowej generacji 8K. Stąd też decyzja o nazwaniu tego dźwięku „8K Sound”.
Podobnie jak w przypadku obrazu 8K, potrzebujemy trochę czasu aby przyzwyczaić się do tak wysokiej rozdzielczości, ale kiedy już to nastąpi, nie będziemy chcieli wracać do starego dźwięku. Słuchawki ZE8000 to produkt o którym możemy śmiało powiedzieć, że decyzje o jego wyborze dokonujemy na podstawie dźwięku.

Słuchawki oparto o przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm. Obsługują one kodeki SBC, AAC, Qualcomm aptX oraz aptX Adaptive. Czas odtwarzania muzyki: 5 godzin (z doładowywaniem do 15 godzin).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Producent podkreśla, że w słuchawkach bezprzewodowych niezwykle istotna jest także wygoda użytkowania. Komfort mają zapewnić oddzielne umiejscowienie przetwornika i baterii, minimalizacja obudowy, zastosowanie ANC nie mającego – jak zapewnia Final – negatywnego wpływu na jakość dźwięku, możliwość odpowiedniego doboru głośności do danej muzyki oraz środowiska, w którym sie znajdujemy.

Dostępność i cena

Sprzedaż słuchawek rozpocznie się 16 grudnia. Cena: 1599 zł.

www.FONNEX.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne