Festiwale, bestie i winyle. Czerwiec z GAD Records

Zbliżamy się do końca sezonu, za chwilę wakacje, a GAD Records zaprasza na premiery.
» Poniższy tekst pochodzi z materiałów prasowych wydawcy.

To już tradycja – skoro czerwiec, to czas na muzykę z festiwalu w Opolu. Tym razem proponujemy cztery płyty wypełnione po brzegi nagraniami z trzeciej edycji festiwalu z 1965 roku. Śpiewają gwiazdy ówczesnego popu, bigbitowi idole i przedstawiciele kabaretów, ale też wielu artystów, którzy zaznaczyli swoją obecność na festiwalowych deskach tylko ten jeden, jedyny raz. Jak w wypadku poprzednich dwóch części tej serii – całość wzbogaca oryginalna konferansjerka, zapowiedzi czy… walka z wiatrem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Gdyby komuś było mało, to dla fanów bigbitu mamy kompletny zapis koncertu z pierwszego festiwalu w Opolu. “Kolor i Rytm” to wspólny występ zespołów Czerwono-Czarni i Luxemburg Combo. Kompletny zapis, pełen hitów w wykonaniu Karin Stanek i Heleny Majdaniec, ale też mało oczywistych utworów w wykonaniu debiutujących wtedy Kasi Sobczyk czy Wojciecha Gąssowskiego.

(A gdyby komuś było wciąż mało, to mamy wciąż jeszcze w ofercie fenomenalną książkę Jana Kaweckiego o pierwszych pięciu edycjach opolskiej imprezy oraz dwa czteropłytowe zbiory z lat 1963 i 1964).

Wracamy do obszernego katalogu muzyki filmowej Andrzeja Korzyńskiego i sięgamy po materiał, który sam kompozytor stawiał bardzo wysoko wśród swoich dokonań. My również. “Bestia” to esencja muzyki Korzyńskiego z lat 70., pełna drapieżnych gitar, syntezatorów i wszechobecnej grozy, zderzona z najpiękniejszymi smyczkowymi melodiami. Rzecz obowiązkowa.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

łCzerwiec to także czas powrotu do katalogu czeskiego Supraphonu. Tym razem pochodząca z Ostrawy formacja Flamingo, która na swojej pierwszej płycie, zgodnie z tytułem “This Is Our Soul”, zaprezentowała wspaniałe wykonania soulowych przebojów (m.in. z repertuaru Arethy Franklin i Otisa Reddinga). W 1970 roku ukazały się dwie wersje tej płyty – jedna śpiewana po czesku, druga po angielsku. Nasza reedycja zbiera obie na jednym krążku.

Fani winyli powinni czuć się w czerwcu usatysfakcjonowani. Dla tych, którzy nie zdążyli kupić miesiąc temu winylowej Seksmisji mamy repress (także na kolorowym, innym niż poprzednio winylu). A ponadto proponujemy Poznańską Orkiestrę Rozrywkową PRiTV pod batutą Zbigniewa Górnego (Butik) oraz katowicką Orkiestrę Rozrywkową PRiTV prowadzoną przez Jerzego Miliana (Nemezja). Mamy też pierwszy winyl ze współpracy z łódzką WFO – Pokusę Zdzisława Szostaka w mocno limitownym nakladzie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W czerwcu trzy razy będziemy świętować premierę Seksmisji. Najpierw 14-15 czerwca będziemy na festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Henryk Kuźniak będzie jednym z gości imprezy – na pewno pojawi się na naszym stoisku w OCK przy okazji sobotniej gali zamykającej festiwal. Potem 21 czerwca zobaczymy się w Kwidzynie w restauracji La Cantina, gdzie porozmawiamy z kompozytorem o muzyce i posłuchamy winylowej wersji Seksmisji. I wreszcie 27 czerwca – meldujemy się w Chorzowie w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu, gdzie będzie i “Seksmisja”, i Henryk Kuźniak, i Magda Miśka-Jackowska ze swoim filmowym podcastem “Score and the City”, i my. Będzie się działo!

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

A potem? Wakacje i lekkie zwolnienie tempa, choć nie do końca. W lipcu New Sun publikuje nowy album Hedone, będzie też kilka wznowień. Bo wiadomo, że po miesiącu 06 następuje miesiąc 07.

GADRECORDS.pl

tekst mat. prasowe

foto mat. prasowe

«»

Poprzednie

Następne