EverSolo DAC-Z8 & DAC-Z6. Przetworniki D/A

Dwa nowe przetworniki cyfrowo-analogowe EverSolo są już w Polsce.

EverSolo jest marką w Polsce raczej nieznaną. Jak mówi jej polski dystrybutor, firma Q21, te dwa produkty mogą to zmienić. Są to przetworniki cyfrowo-analogowe wyposażone w przedwzmacniacze i wzmacniacze słuchawkowe. Ciekawym aspektem jest to, że oba z nich mogą być obsługiwane z pomocą aplikacji na telefony z systemami Android oraz iOS. Jest to możliwe dzięki połączeniu Bluetooth, które oba produkty obsługują.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
DAC-Z8

EverSolo DAC-Z8 to przetwornik cyfrowo-analogowy z przedwzmacniaczem oraz wzmacniaczem słuchawkowym. Został on oparty o chip Sabe ESS9038 Pro, który obsługuje DSD512 oraz PCM do 32/768 kHz. Dla wielu plusem będzie również natywne wsparcie dla plików MQA. Kolejnym plusem ma być zastosowanie przez producenta dwóch gniazd USB, pierwszego typu B i drugiego typu C. Ułatwia to podłączanie się ze smartfonami i nowoczesnymi laptopami. Poza nimi otrzymujemy wejście optyczne oraz koaksjalne. Jeśli preferują państwo połączenia bezprzewodowe, producent zapewnia dostęp do Bluetooth obsługującego nie tylko aplikacją, ale również kodeki SBC/AAC/aptX/aptX LL/aptX HD oraz LDAC.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy przeznaczony jest dla słuchawek o impedancji od 16 do 300 Ω przez gniazdo jack 6,35 milimetra. Z przodu EverSolo DAC-Z8 znajdziemy trzycalowy ekran LCD, który pokazuje format plików, głośność, wejście, ale można je przestawić w tryb VU-metrów.

EverSolo DAC-Z6 to młodszy brat Z8, który został wyposażony w podwójny przetwornik Sabre ES9068. Jest to główna różnica pomiędzy urządzeniami. Z zewnątrz jedyną różnicą jest kolor — DAC-Z8 występuje w czarnym kolorze, a DAC-Z6 w srebrnym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i ceny

Obydwa produkty są już dostępne w sklepie Q21 w cenach 2795 złotych za DAC-Z6 i 3 395 złotych za DAC-Z8.

www.EVERSOLO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne