ETI Research Link ⸜ nowa seria wtyków

Australijska firma ETI Research wprowadziła do swojej oferty nową serię wtyków.

Jak czytamy w materiałach prasowych, „seria Link została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu najnowocześniejszej technologii audio klasy premium, ze złoceniem bezpośrednio na miedzianych stykach”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przypomnijmy, że ETI Research nosiła poprzednio nazwę Eichmann Technologies. A ta była pionierem w stosowaniu wtyków z minimalną zwartością metalu, z flagowym produktem RCA Bullet Plug. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, głównie z powodu nacisku rynku, i dzisiaj w jej ofercie znajdziemy także klasyczne wtyki, jak w serii Link.

LINK RCA to poprawiona wersja słynnego Bullet RCA firmy ETI-Research. Pin sygnałowy jest teraz wykonany z miedzi OCC serii 1100 mającej wysoką przewodność, a pin powrotny jest nadal obrabiany maszynowo z miedzi tellurowej, aby „zachować wytrzymałość potrzebną do wieloletniego niezawodnego użytkowania”. Grubość ścianki pinu sygnałowego wynosi 0,6 mm, co ma zapewnić „najniższą możliwą rezystancję” i, co ważniejsze, „minimalną pojemność”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowa seria ma mosiężny korpus, ponieważ – jak czytamy – mosiądz jest bardzo dobry w tłumieniu szumów EMI/RF i tłumieniu wibracji, aby „Twój sygnał był tak czysty, jak to tylko możliwe”. Firma zwraca uwagę na to, że jest to konieczny ruch w czasach w których wokół nas jest mnóstwo procesorów i zasilaczy impulsowych. Obudowa ma również podwójne śruby odciążające, aby utrzymać kabel i połączenie z dala od naprężeń związanych z wtykaniem i ciągnięciem, na które narażone są złącza.

ETI-RESEARCH.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne