Firma Ethereal zaproponowała niedrogie kable optyczne Toslink MXH.

Firma Ethereal zaproponowała niedrogie cyfrowe kable optyczne Toslink MXH.

 W materiałach prasowych czytamy:

To, co wyróżnia kable optyczne MXH, to możliwość transferu danych na bardzo duże odległości bez utraty na jakości, co ma miejsce w przypadku innych połączeń. Sygnał zawsze trafi do urządzenia niezdegradowany, niezależnie od odległości od źródła. Kable optyczne Ethereal z serii MHX dostępne są w długościach od 0,5 do 15 metrów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Firmę tę znamy z nazwy MetraAV – teraz zmieniła ją na Ethereal. Jak czytamy w materiałach prasowych, „nadal jednak będzie oferować produkty przeznaczone do komercyjnych oraz domowych integracji systemów audio-wizualnych o tej samej wysokiej jakości, do której przyzwyczaiła swoich użytkowników oraz instalatorów”.

Metra Electronics działa na rynku od lat czterdziestych, gdy to Michael M. Somma – weteran pełniący funkcję radiotelegrafisty podczas II WŚ – otworzył mały sklep na Brooklinie w Nowym Jorku, w którym naprawiał i sprzedawał telewizory oraz radia FM. Z czasem M. M. Somma jako jeden z pierwszych zaoferował kompletne zestawy do montażu radia w samochodach.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak informuje producent, zastosowane w Ethereal MHX bardzo dobrej jakości włókna światłowodowe minimalizują wpływ kabla na jitter, który jest odpowiedzialny za rozmycie czasowe przesyłanych sygnału cyfrowego. Dzięki swojej budowie, kabel optyczny jest odporny w 100% na zakłócenia elektromagnetyczne. Wtyki pokryto 24-karatowym złotem, a izolacja osłaniająca rdzeń światłowodowy skutecznie zabezpiecza kabel przed uszkodzeniami.

 Kable optyczne znajdują zastosowanie przy łączeniu rozmaitych urządzeń, takich jak odtwarzacze CD, DVD i Blu-ray, transporty, przetworniki D/A, odtwarzacze plików, wzmacniacze, amplitunery i telewizory. Idealnie sprawdzają się także przy podłączaniu rozmaitych przystawek streamujących do innych urządzeń. Wybierając kabel optyczny do kina domowego (zamiast HDMI lub RCA), otrzymamy praktycznie bezstratny przesył danych między urządzeniami.

  Ceny

Od 69 zł za MHX-T5 o długości 0,5 m do 329 zł za MHX-T15 o długości 15 m.

www.DOWTECHNOLOGIES.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne