Estelon w dystrybucji Nautilusa

Nautilus, polski dystrybutor firmy Estelon, zapowiedział dostępność jej modeli w Polsce.

Estelon to estoński producent głośników, który zadebiutował na rynku topowego audio w roku 2010. Przy okazji prezentacji podczas ubiegłorocznego Audio Video Show 2022 firma powróciła do nas w postaci kompletnej oferty, z której większość można już posłuchać w wybranych polskich salonach.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W komunkacie prasowym czytamy:

Historia firmy sięga połowy lat 80. – to właśnie w tamtym okresie założyciel i główny konstruktor, Alfred Wasilkow, rozpoczął swoją przygodę z modyfikacjami audio-elektroniki i budową kolumn, co po 25 latach doprowadziło go do finalizacji, jak mówią materiały promocyjne, “ambitnego marzenia dotyczącego autorskiej koncepcji najlepszej konstrukcji głośnikowej na świecie”. Estelon to rodzinna firma, którą głównodowodzący założył z dwiema córkami, skupiając się na wytwarzaniu high-endowych zestawów o wyjątkowej stylistyce.

W jej katalogu znajdziemy pięć modeli wolnostojących, z obudowami wykonanymi z kompozytu z domieszkami kruszonego marmuru. Rozwiązanie to ma zapewnić wysoką sztywność konstrukcji i odporność na rezonanse. Modele podłogowe uzupełniają głośniki podstawkowy i centralny o bardzo podobnej stylistyce.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jako jeden z nielicznych producentów tego typu kolumn Estelon zrezygnował z luksusowych wykończeń w drewnie, proponując futurystyczną kolorystykę w odcieniach niebieskich, czerwonych, stalowo-srebrnych, matowego aluminium, klasycznej czerni i bieli, a także szampańskiego złota. Firma stosuje głośniki z najwyższych serii renomowanych światowych producentów, takich jak Accuton, Scan-Speak i Seas.

Prawie wszystkie produkty Estelona doczekały się wersji Mk II, dostępnej także w postaci apgrejdowanej wersji Diamond z tweeterami o diamentowej membranie, odpowiednio ulepszonych zwrotnicach o okablowaniu wewnętrznym z jeszcze wyższej półki.

Ceny

Ceny rozpoczynają się od 23 200 euro za parę podłogowych YB i 28 900 euro za monitory XC z symetrycznym układem głośników, a ofertę wieńczą dostępne na zamówienie, limitowane Extreme Mk II, które kosztują 212 000 euro.   

ESTELON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne