Edycja specjalna kolumn PYLON AUDIO JADE 20?

Już niedługo do sprzedaży trafią pierwsze egzemplarze nowych kolumn firmy Pylon Audio – Jade 20.

Jak w czasie wizyty w redakcji „High Fidelity” mówił prezes firmy, MATEUSZ JUJKA, wyprodukowano pierwszych 40 par i wszystkie są już kupione przez salony audio. I nic dziwnego – wygląd vintage tych konstrukcji jest oszałamiający, a zastosowane rozwiązania sugerują wysokiej klasy dźwięk.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Jade 20 w „High Fidelity”

Jako pierwsi mieliśmy okazję te obietnice zweryfikować i trzeba powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Pan Jujka przyjechał do nas razem z głównym inżynierem, MARKIEM KOSTRZYŃSKIM, który wybrane przez siebie rozwiązania i odpowiedział na nasze pytani. Okazuje się, że tubowy głośnik wysokotonowy jest konstrukcją własną Pylona, a duży głośnik nisko-średniotonowy został wykonany przez zewnętrzna, polską firmę, ale według specyfikacji producenta Jade 20. Pan Kostrzyński mówił o nich:

Chodziło mi o takie ich zestrojenie, aby głośnik był szybki, przejrzysty, ale aby zachować w nim sznyt vintage – ostatecznie to jest tego typu konstrukcja. Pochylenie przedniej ścianki powoduje, że kolumny mogą stać bezpośrednio na podłodze lub na opcjonalnych podstawkach.

Wspólnie odsłuchaliśmy wstępnie kolumny, wykorzystując do ich napędzenia wzmacniacz Leben CS600X. Umówieni jesteśmy już na regularny test, który ukaże się we wrześniowym wydaniu „High Fidelity”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Szef firmy, MATEUSZ JUJKA – po prawej – oraz jej główny inżynier MAREK KOSTRZYŃSKI

Wizyta panów Jujki i Kostrzewskiego miała także inny wymiar. Może pamiętają państwo, że w 2016 roku wspólnie z firmą Pylon Audio przygotowaliśmy krótką serię kolumn Emerald Touched by High Fidelity (opis TUTAJ). Powstały one, aby uczcić urodziny naszego pisma. Z gotowymi konstrukcjami, w ramach „Tour de Pologne by Emerald”, odwiedziliśmy salony audio w kilku miastach, a redaktor naczelny naszego pisma, WOJCIECH PACUŁA, przygotował dla państwa prezentację.

Nowina, którą chcielibyśmy się z państwem podzielić, brzmi tak: powstanie specjalna edycja kolumn Jade 20 – High Fidelity Anniversary Edition, na 18. urodziny pisma. Co więcej, planowana jest kolejna edycja „Tour…”

Więcej informacji – wkrótce!

HIGHFIDELITY.pl

www.PYLONAUDIO.pl

tekst redakcja

foto redakcja ⸜ smartfon Samsung A52

galeria

Poprzednie

Następne