ECLIPSE TD712zMk2 – zakończenie produkcji legendarnej konstrukcji

TD712zMk2 były flagowymi kolumnami z pojedynczym przetwornikiem japońskiej formy ECLIPSE.

Otrzymaliśmy właśnie wiadomość, iż producent zaprzestaje jego produkcji. Jego „wcześniejsza emerytura” nadchodzi wcześniej niż oczekiwano z powodu opóźnień we wprowadzeniu jego nowej wersji, spowodowanych problemami związanym z COVID-19 i zakłóceniami harmonogramu. Fabryka w Kobe aktywnie pracuje nad, jak czytamy w materiałach prasowych, „ekscytującym nowym flagowcem, który wprowadza nowe pomysły do ​​tego świetnego projektu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

TD712zMk2 zademonstrował unikalne podejście japońskiej firmy do „dokładnej reprodukcji kształtu fali” w projektowaniu głośników. Przyniósł także kilka zastrzeżonych patentów. Model TD712z, wprowadzony na rynek 18 lat temu w 2004 roku, jako największy model w gamie, był wyposażony z 12-centymetrowy głośnik szerokopasmowy w niezwykłej obudowie, wspierającej się na dedykowanej jej podstawie.

W 2009 roku pojawiła się wersja Mk2 tej konstrukcji, a jej misja polegała na „poszerzeniu granic osiągów osiągniętych za pomocą oryginału”. Chodziło o szersze pasmo przenoszenia, poprawioną odpowiedź poza osią i wyższą moc maksymalną. ECLIPSE przeprowadziło wówczas generalny przegląd wszystkich elementów i funkcji, aby stworzyć głośnik z jednym przetwornikiem o odpowiedzi częstotliwościowej 35 Hz-26 kHz.

Przeznaczony zarówno dla miłośników muzyki, jak i filmów, TD712zMk2był dostępny w standardowych i krótkich wariantach podstawy, przy czym ten ostatni mógł być używany jako kanał centralny. Głośnik znalazł miejsce w wielu domach i systemach na całym świecie, w tym u zdobywcy nagrody Grammy, inżyniera i producenta nagrań Jima Andersona, który używa ich również do domowego odsłuchu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zaprzestanie produkcji modelu TD712zMk2 powoduje, że tymczasowym flagowcem zostaje model TD510zMk2. Rok 2022 zapowiada się na ekscytujący rok dla firmy z Kobe, która zapowiada nowe modele w podstawowych przedziałach cenowych, a za jakiś czas ma się również zakończyć siedmioletni okres badawczo-rozwojowy, podczas którego ECLIPSE pracował nad swoim nowym modelem flagowym.

Jak informuje producent, sprzedawcy ECLIPSE mają jeszcze na stanie ograniczoną liczbę TD712zMk2.

www.ECLIPSE-td.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne