ECLIPSE TD307MK3. Pierwszy nowy głośnik japońskiego producenta od siedmiu lat

ECLIPSE, japoński producent głośników szerokopasmowych wprowadza na rynek model TD307MK3.

TD307MK3 jest kompaktowym, pełnozakresowym głośnikiem, którego opracowanie zajęło firmie kilka lat. Model ten korzysta z najnowszych opracowań ECLIPSE i zastępuje swojego poprzednika, TD307MK2.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Opracowany w fabryce Kobe w Japonii, nowy TD307MK3 korzysta z niektórych technik, co modele z wyższej półki tej firmy. Może on być używany do czegoś więcej niż tylko do odtwarzania muzyki: sprytny zintegrowany uchwyt montażowy z regulacją umożliwia montaż na ścianie lub suficie i wykorzystanie w systemie A/V.

Sercem nowego TD307MK3 jest nowy, wysokoskuteczny 6,5 cm przetwornik z membraną wykonaną z włókna szklanego. Nowy, większy system magnetyczny z magnesem neodymowym ma dać wyższą moc niż poprzednik System magnesów nie tylko poprawia jego skuteczność, ale także pozwala przetwornikowi zejść niżej na basie – jego pasmo przenoszenia to 80 Hz–25 kHz.

Owalna obudowa ma teraz większą objętość, aby zapewnić lepsze środowisko pracy dla nowego przetwornika, który teraz przemieszcza większą ilość powietrza. Kolejne ulepszenia to nowy, ulepszony układ terminali, które akceptują zarówno gołe przewody, jak i kable głośnikowe zakończone bananami, a także nowa konstrukcja przeznaczona do prowadzenia kabli, z możliwością dostosowania do kabli o większej średnicy, które można ukryć.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Komentując nowy model, Masaya Shirai, dyrektor sprzedaży ECLIPSE (poza Japonią) powiedział:

„W Wielkiej Brytanii dostępnych jest wiele świetnych systemów głośnikowych, jest jednak coś wyjątkowego w tym, co robi ECLIPSE w dziedzinie „odwzorowania przestrzeni dźwiękowej”. Z dumą wprowadzamy na rynek TD307MK3, który zapewnia reprodukcję przestrzeni dźwiękowej równie dobrze jak wyższe modele ECLIPSE. Mamy nadzieję, że miłośnicy muzyki znajdą okazję, aby ich doświadczać i »zobaczyć« artystów występujących przed nimi, zamiast po prostu słuchać głośników.”

Specyfikacja techniczna

Pasmo przenoszenia: 80 Hz-25 kHz(-10 dB)
Skuteczność: 80 dB/Wm
Moc (ciągła/max): 12,5 W/25 W
Impedancja: 8 Ω
Wymiary: 135 × 212 × 184 mm (szer. x wys. x gł.)
Waga (szt.): ok. 2 kg

Cena

TD307MK3 dostępne są w kolorach białym lub czarnym w cenie £300 za parę. ●

www.ECLIPSE-td.com 

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne