EarMen Colibri. Przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz słuchawkowy

Mająca swoją siedzibę w USA marka EarMen wprowadza na rynek trzeci z kolei przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy EarMen Colibri.

Jest to, jak czytamy w materiałach prasowych, „wysokiej klasy niewielkie urządzenie, które nie tylko oferuje wyjście zbalansowane, ale posiada także sporą moc oraz znakomite brzmienie. A dzięki wbudowanemu akumulatorowi nie pobiera prądu z podłączonego urządzenia, co pewnością docenią wszyscy, który podłączą je do telefonu, czy tabletu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W porównaniu do poprzednich przenośnych przetworników cyfrowo-analogowych tej marki takich jak Eagle, czy Sparrow, w Colibri zastosowano wbudowany akumulator. Zasilanie bateryjne pozwala uzyskać stabilne i czyste napięcie zasilania. Dodatkowo w Colibri zastosowano dodatkową filtrację, która ma zabezpieczać układ przetwornika oraz tor analogowy przed zakłóceniami na częstotliwościach radiowych, które w wielu innych urządzeniach powodują nie tylko szumy, ale i znacznie pogarszają brzmienie.

W urządzeniu zastosowano kość ESS Technology ES9281 PRO z serii Sabre, który odtwarza sygnał cyfrowy DXD (czyli PCM 32 bity/384 kHz) oraz DSD128 włącznie. Ponadto na pokładzie znalazło się także pełne sprzętowe dekodowanie MQA. Polski dystrybutor zaznacza, że ścieżki płytki drukowanej w Colibri są pozłacane, a wszystkie elementy takie, jak kondensatory, czy rezystory dobrano tak, aby „uzyskać nie tylko świetne właściwości soniczne, ale i niebywałą trwałość tego urządzenia”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz standardowego wyjścia słuchawkowego z gniazdem 3,5 mm mini-jack, mamy także zbalansowane wyjście słuchawkowe 4,4 mm w standardzie Pentaconn. Colibri ma także zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy, który oferuje wysoką moc: 560 mW na kanał przy 16 Ω (wyjście zbalansowane).

EarMen Colibri to urządzenie wykonane w Europie. Jego obudowa wykonana została z jednego bloku aluminium obrabianego za pomocą CNC oraz szklanych powierzchni. Producent pomyślał nadto o dwóch osobnych portach USB-C, jednym dla danych i drugim przeznaczonym do ładowania urządzenia.

Dostępność i cena

Cena EarMen Colibri  wynosi 1499 zł. EarMen Colibri dostępny jest w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store.

www.EARMEN.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne