Domenico Scarlatti „Complete piano sonatas vol. 8”. Nowa płyta wydawnictwa TACET Musikproduktion

Berliński wydawca, prowadzona przez Andreasa Spreera firma TACET Musikproduktion, przygotowała kolejna płytę z sonatami fortepianowymi Domenica Scarlattiego.

W ósmym albumie tej serii, grający na fortepianie Christoph Ullrich, przedstawia sonaty o numerach od K. 266 do K. 295. W komunikacie prasowym czytamy:

Czasami czas wręcz biegnie. Na przykład, kiedy cały czas dzieje się coś stymulującego, jak tutaj z nowym tomem nr 8 kompletnych nagrań wszystkich 555 sonat Domenico Scarlattiego. I to nie z powodu dwóch sonat organowych, które są grane tutaj na organach, ani z powodu akustyki nowego miejsca, w którym nagrania powstały, to jest Marienmünster.
Po raz kolejny Christoph Ullrich jest odpowiedzialny za te bodźce i wie, jak kształtować owe klejnoty, które wydają się być pisane właśnie dla niego, przy niekończącej się wyobraźni, z żywiołowymi pomysłami, niuansami, które zawsze wydają się spontaniczne, ale mimo to są starannie zaaranżowane w taki sposób, że dwie godziny mijają równie szybko, jak widok dwóch spadających gwiazd.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Domenico Scarlatti

Complete piano sonatas vol. 8

Sonatas K. 266 – K. 295

Christoph Ullrich, fortepian

2 x  Compact Disc (czas całkowity: 115:56)

Wywiad z panem Andreasem Spreerem w „High Fidelity” do przeczytania → TUTAJ.

www.TACET.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne